Yaprak Dökümü Bebek Yeleği Yapılışı

13.05.2021
1.377
Yaprak Dökümü Bebek Yeleği Yapılışı

Yaprak Dökümü Bebek Yeleği Yapılışı
Bebek örgüleri arasında yelek modelleri dört mevsim nerdeyse kullanılmaktadır. Bu nedenden bebek yeleği çoğuyla örülmektedir. Model alternatifi çok olması ve ufak ve acele örülmesi ilgiyi de arttırmaktadır. Bebek yelekleri uygularken kol kesimi, yaka bilmeyen arkadaşlarımız içersinde biraz zorluk yaratabilir. Video anlatımlı modellerde gerektiğince yararlı olmaktadır. Yeni öğrenen arkadaşlarımız tığ işi modelleri daha basit uygulayabilirler. Sitemizde çoğu örgü yelek modelini bulabilirsiniz. Her kesime göre model alternatifi mevcuttur. Yazımızdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Yaprak dökümü bebek yeleği yapılışı
1 Adet bebe yünü
İp ve elinize yatkın şiş seçebilirsiniz.
Yapılışı: 75 İlmek atarak başlayalım, tüm ilmekleri haroşa örelim, üç diş sıra örelim, dördüncü sırada dört ilmek örelim ve ilik açımı uygulayıp altı ilmek örüp on ilmek örüp arttırma yapalım, yine örüp arttırma devamında on ilmek örüp arttırma, bir ilmek örüp arttırıp on ilmek örelim, aynı prosedürü altı model hazırlıyoruz.
Roba kısmına yaprak modelini uyguluyoruz. Omuz ve ön kısımda yaprak modeli uygulanırken haroşa yöntemi ile örülmüştür. Detaylı modelin anlatımı amacıyla videomuzu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..
Örgü bebek yelekleri, bebek yeleği yapımı, örgü ve el işleri hepsi ve daha çoğu amacıyla linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı amacıyla paylaşımlarınız gerektiğince değerlidir.

https://youtu.be/bEuZk2G1iL0

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.