Yakadan Başlamalı Bebek Yelek Kaç ilmekle Örülür

17.02.2021
2.807
Yakadan Başlamalı Bebek Yelek Kaç ilmekle Örülür

Yakadan Başlamalı Bebek Yelek Kaç ilmekle Örülür
64 ilmekle başla. 3 sıra haroşa örüyoruz.
Her iki kenardan 6 ilmek haroşa devam edecek buna ilgi ederek ileri sıralarda
1. sıra : 14 ilmek ör(6 sı haroşa başkaları düz) – 1 dola – 1 düz – 1 dola -5 düz- 1 dola – 1 düz-1 dola-22 düz – 1 dola – 1 düz – 1 dola – 5 düz- 1 dola -1düz – 1 dola – 14 ilmek ör(kenardaki 6 ilmek haroşa amacıyla) —bu şekilde bir sırada 8 ilmek artmış oldu. başka sıralarda da 8 arttırma yapacaksınız fakat dolamalar (arttırmalar) 1 evvelceki dolanan ilmekten evvelceki ilmekde yapılacak. dönüş sıraları ters örülecek. bu şekilde 4 delik oluşunca arttırmalar en başta tek bıraktığımız (ilk deliklerin ortasında kalan) ilmeğin takip ettiği ilmeğe denk istikbal şekilde ayarlanacak. böylelikle 4 adet v biçimi elde ettiğinizde 3 sıra daha haroşa örün sonra kollar amacıyla kenardan itibaren 30 ilmek ördükten sonra 40 ilmek kesin. 54 ilmek örün. ileri 40 ilmeği de kesin. geri kalan ilmekleride örün. dönüş esnasında koltuk altlarından birisinde 1 başkainde 2 ilmek arttırma yapın.
beldeki model amacıyla:1. sıra:
6 düz(kenar)- 1 düz- ip öne alınarak 3 ilmek örmeden al- ipi arkaya geçir 1 düz ör- ip önde 3 ilmek örmeden al- ip arkada 1 düz ör– bu şekilde devam edin 1 düzle sıra bitmeli.
2.sıra: kenarlar haroşa geri kalan ilmekler ters.
3. sıra: haroşadan sonra 2 düz- 1düz(daha eskiden önde bıraktığımız ip ile beraber örülecek) – 3 düz – sonra önde kalan iple beraber 1 düz- 3 düz … bu şekilde devam edecek sondaki 2 düz ile bitmeli.
4. sıra: haroşadan sonra hepsi ters
5. sıra: kutucukların oluşması amacıyla bu sefer daha evvelce yaptığımız işi kaydırıyoruz. haroşadan sonra ipi öne al 2 ilmek örmeden al. ipi yine arkaya al ve 1 düz ör sonra yine ipi öne al 3 örmeden al. ipi arkaya al 1 düz ör bu şekilde devam et. başka işlemler aynı arka kısım tamamiyle ters örülüyor.(kenarlar hariç) bu kadar kolay gelsin,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.