Yakadan Başlamalı Baklavalı Hırka

10.01.2021
3.005
Yakadan Başlamalı Baklavalı Hırka

Yakadan Başlamalı Baklavalı Hırka
Bayanlar amacıyla güzel ve gösterişli bu senenin modasına da ideal olan hırka modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yapılan baklava modeli ile gerektiğince şık duran bu hırka modeli bilhassa genç kızların kolaylıkla kullanabileceği bir dizayn olmuş. Yakadan başlamalı bayan hırka modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.
Bugün bayanlar amacıyla yapılmış mevsimlik olarak kullanılabilecek ama kış aylarında da güzel bir atlet ya da bluz ile kombinlenebilecek bir hırka modeli göstermek istiyorum. Bu hırka modeli bu senenin modası olan hırkalar gibi kısa olarak yapılmış. Hırka yapımında baklava deseni kullanılsa da hırka modeli kolay tığ işi teknikleri ile yapıldığı amacıyla zorluk çekmeden kısa sürede bu hırkayı yapabilirsiniz.
Baklava desenli bayan hırka modeli yapımı amacıyla burada coton ipler kullanılmış. Bu ipler yabancı bir markaya ait. Siz video ortamında ip ile alakalı verdiği verilere ilgi ederek iplerinizi seçebilirsiniz. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış.
Model yapımına yaka kısmından başlanmış. Burada baklava deseni kullanılmış. Tığ işinde en çok sarfedilen bir desendir. Bu desen ile kazaklarda yapabilirsiniz. Burada ayrıntılı bir yapım adımı yapıldığı amacıyla zorluk çekmeden model yapımını öğrenebilirsiniz.
Hırka modeli yapımı amacıyla zincir çekilmiş ve üstüne model yapımına başlanmış. Burada 38 gövde amacıyla bir hırka modeli yapılmış siz videodaki detayları öğrenip istediğiniz büyüklükte hırkalar yapabilirsiniz.
Yakadan başlamalı bayan hırka modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://youtu.be/tKDkKOiHgbU

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.