Virgül Örgü Modeli Yapımı

24.05.2021
1.851
Virgül Örgü Modeli Yapımı

Virgül Örgü Modeli Yapımı
Yelek modelleri amacıyla sizlere yeni misaller göstermeye devam ediyorum. Bugün size bir model anlatımı göstermek istiyorum. Bu model ile hem günlük kullanım amacıyla hem de çeyizler amacıyla harika yelek modelleri yapabilirsiniz. Virgül yelek modeli yapımı amacıyla alçakta ayrıntılı yapım adımını sahibi olan videoyu takip edebilirsiniz.
Çeyizleri amacıyla hazırlık yapanlara yeni modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün bir yelek modelinin yapımını sizlere göstereceğim. Burada göstereceğim video ortamında modelin yapım aşamaları anlatılmış. Siz yeleği kim amacıyla yapacaksanız videoda verdiği ayrıntılı yapım adımını takip ederek ölçünüzü belirleyebilirsiniz.
Virgül yelek modeli yapımı amacıyla burada angora ipi kullanılmış. Bu yelek modelini bu şekilde ince ipler ile yaparsanız çok güzel bir yelek modeli meydana çıkacaktır. Zaten model çok güzel bulunduğu amacıyla bu modeli isterseniz yelek yapımı dışında hırka yapımında, kazak yapımında, hem de battaniye yapımında da kullanabilirsiniz. Yaptığınız örgü işine ideal ip ve şiş numaranızı belirleyerek harika tasarımları orta çıkartabilirsiniz.
Burada virgül modeli arasında haroşa modeli kullanılarak ajur yapılmış. Siz değişik bir model koyabilirsiniz. Bunun ile ilgili videoda bilgi verilmiş. Virgül deseni 13 ilmek üstüne yapılıyor. Burada tek bir modelin yapım adımı anlatılmış. Siz gerçekleştireceğiniz örgü işinde 13 ilmek üstüne model kurulumu bulunduğunu ve aralarda üçer ilmek bırakıldığını bilerek bu sayı üzerinden ilmeklerinizi alıp modeli yapmaya başlayabilirsiniz.
Virgül yelek modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.