V Örgü Modeli Yapılışı

27.06.2019
2.747
V Örgü Modeli Yapılışı

V Örgü Modeli Yapılışı
Bu yaz çok tercih edilen örgü modellerinden birisi de örülmesi basit olan v örgü modelidir. Her şeye ideal olan bu modeli sizde derhal öğrenin!

Örgü örmek her kadının hayatında bir kez de olsa merak saldığı bir hobidir. Genelde ihtiyar bayanlar örgü örmeyi tercih ediyor gibi görünse de genç bayanların da örgü örmeye merakı oluyor. Bu merak tarafında anlatmalı örgüler kitabı alarak örgü örmek ile ilgili lüzumlu bütün verilere ulaşabilirsiniz.

Örgü örmeye karar verdiğiniz vakit öreceğiniz ürüne malzeme tedarik etmelisiniz. Örnek vermek gerek görülürse yelekler, hırkalar ve ince lif, nevresim işlemesi gibi Yeniörme ürünleri şiş ile yaparsanız daha verimli netice alırsınız. Şal, yelek, hırka ve patik gibi örme modellerini şiş ile yaparsanız daha güzel bir netice alırsınız.

Örgülere Özel Özellikler

Örgü öreceğiniz vakit hangi malzemeyi kullanacağınızı bilirseniz ördüğünüz üründen o kadar memnun olursunuz. Bu amaçla seçeceğiniz malzemeye ilgi etmelisiniz. Bunun amacıyla anlatmalı örgüler kitabında yazan tığ ve şiş numaralarına ehemmiyet vermelisiniz. Hem de motifte sarfedilen renk ve modeller de çok mühimdir.

V Örgü Modeli
Şal modelleri hem şiş hem tığ ile oluşturulan bir üründür. Şişle oluşturulan şal modelleri daha kalın olurken tığ ile oluşturulan şal modelleri daha ince olur. Aynı şekilde hırka modellerinde de aynı hal geçerlidir. İnce aksesuar hırkalar tığ ile örülürken kışlık yün hırkalar şiş ile örülür. Bu amaçla örgü işinde en mühim etkenin malzeme olduğunu unutmamanız gerekir. Bütün etkenlere ilgi ederseniz hem çok şık bir görüntü elde edebilir hem de kendinizi geliştirebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.