Üçgen Çeyizlik Şal Modeli Yapımı

10.01.2021
1.675
Üçgen Çeyizlik Şal Modeli Yapımı

Üçgen Çeyizlik Şal Modeli Yapımı
Çeyizleri amacıyla hazırlık yapanlara bugün çok şık bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi çeyizlik şal modeli yapımı çok kolay olan ama gerektiğince gösterişli bir model. Bu şalın ayrıntılı yapım adımını ise alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Şal modelleri amacıyla sizlere yeni tığ işi misaller göstermeye devam ediyorum. Genellikle şiş örgüsü bilmeyen ve değişik şal modelleri denemek isteyenler tığ işinden yapılmış olan bu şal modellerini inceleyebilirler. Bugün göstereceğim şal modeli de gerektiğince kolay bulunduğu amacıyla tığ işi ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi bu şal modelini videodaki anlatımı takip ederek yapabilir.
Tığ işi şal modeli yapımı amacıyla angora şal ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Burada açık mavi bir renk kullanılmış ve renk çok güzel olmuş. Bu şal modeli her renk ip ile yapılabilir.
Şal modeli yapımına 6 zincir çekilip bir yuva oluşturularak başlanmış. Bu şal modeli köşeden başlanıp yapılıyor. Model yapımında kolay tığ işi teknikleri kullanılıyor. Şal modelinde ilgi edeceğiniz en mühim ayrıntı artırmaların nerede yapılacağı. Bu da video ortamında çok güzel bir şekilde açıklanmış. Şal modeli yapılırken kıyı kısımdaki örme prosedürü yapılmıyor. Şal modeli bitince kıyı çerçevesi yapılıyor. Bunun amacıyla de ilaveten bir videolu anlatım yapılmış. Bunu da alttaki ikinci videodan takip edebilirsiniz.
Tığ işi çeyizlik şal modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.