Tunus İşi Patik Nasıl Örülür

22.02.2021
1.741
Tunus İşi Patik Nasıl Örülür

Tunus İşi Patik Nasıl Örülür
Patik modelleri amacıyla sizlere yeni misaller bulmaya devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işinden yapılmış olan gerektiğince şık ve gösterişli bir çeyizlik tunus işi patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu patiğin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Tunus işinden yapılmış olan patik modelleri amacıyla sizlere değişik misaller göstermeye devam ediyorum. Daha öncede sizlere değişik renkte örgü ipi ile yapılmış desenli patik modelleri göstermiştim. Bugün ise tek renk örgü ipi ile oluşturulan yalın bir patik modeli göstereceğim. Çeyizleri amacıyla hazırlık yapanlar değişik patik modelleri arıyorlarsa kesinlikle bu örneğe bakmalılar.
Tunus işi patik modeli burada oluşturulan numune modelde 38 numara ayak amacıyla yapılmış. Video ortamında model yapım detayları anlatılırken patiğin nasıl daha büyük ya da ufak yapılacağından bahsedilmiş. Burayı takip ederek istediğiniz büyüklükte patik modeli yapabilirsiniz. Patik yapımı amacıyla patik ipi ve 2,5 numara tunus tığı kullanılmış.
Patik modeli yapımına yan taraftan başlanıyor. Zincir çekildikten sonra tunus işi yapımına başlanmış. Patiğin bilek etrafına gelen kısımda değişik bir model yapılmış. Patiğin her iki yan yönü gerçekleştirdikten sonra ise taban yapımına geçilmiş. Burada tabanın nasıl yapıldığı da tekrar video ortamında açıklanmış. Videoda verdiği anlatımı takip ederseniz problem yaşamadan kısa sürede bu patik modelinin yapımını öğrenebilirsiniz.
Çeyizlik tunus işi patik modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.