Tunus İşi Papatyalı Bebek Yeleği Yapımı

08.04.2021
3.143
Tunus İşi Papatyalı Bebek Yeleği Yapımı

Tunus İşi Papatyalı Bebek Yeleği Yapımı
Tunus işi kolay bulunduğu amacıyla bayanlar doğrulusunda çok seviliyor. Oldukça kolay bir şekilde gelişen tunus işi modelinin arasına eklenen detaylar ile harika örgü işleri elde ediliyor. Burada göstereceğim yelek modeli de tekrar kolay bir şekilde oluşturulan ama içerisine detaylar eklenen bir model.
Tunus işi yelek yapımı amacıyla 3,5 numara tunus tığı ve bebe yünü kullanılmış. Burada yelek yapılırken 74 zincir çekilerek modelin yapımına başlanmış. Çekilen zincirlerden ilmek alınarak yaka alanının yapımına başlanmış.
Yeleğin evvelce yaka alanı gerçekleşiyor. Burada kol ve gövde kısımları amacıyla ayrımlar gerçekleşiyor ve bu şekilde yaka alanı tamamlanıyor. Daha sonra ise yeleğin gövde alanının yapılışına geçiliyor. Burada ise tekrar asli tunus işi yöntemi kullanılarak ilerleniyor.
Tunus işi papatyalı yelek modeli yapımında yeleğe papatya detaylarını eklemek amacıyla gövde evresinde oluşturulan işleme ile ufak tomurcuklar gerçekleşiyor. Bu tomurcuklar yardımıyla papatya şeklinde bir manzara elde edilecek.
Yeleğin gövde alanı da bitince daha sonra sarı ve yeşil ipler ile papatyanın süslemesi yapılarak yelek tamamlanmış.
Tunus işi papatyalı yelek modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.