Tunus İşi Kullanışlı Süveter Modeli

16.12.2021
814
Tunus İşi Kullanışlı Süveter Modeli

Tunus İşi Kullanışlı Süveter Modeli
Tunus tığı ya da tunus şişi denilen uç alanı tığ şeklinde gagalı olan aparatımızın, arka alanı ise şiş uzunluğundadır. Yapılacak örgünün genişliğine göre 4-5 değişik ebatı bulunur. Eskiye nazaran daha çok şahıs doğrulusunda yapılıyor. Bu sebeple bundan sonra her tuhafiyede kolaylıkla tunus tığı (şişi) tiplerini bulabiliyoruz. Hatta battaniye gibi büyük ve geniş parçaların rahat örülmesi amacıyla, 1mt. ebatında arka alanı misinalı olan, çok kullanımı kolay tipleri de bulunmaktadır.
Tunus işi çocuk süveter modeli ve yapılışı, bir hayli vakittir siz değerli takipçilerimiz doğrulusunda soruluyordu. İstekleriniz tarafında çok kullanımı kolay süveterimizin anlatımını yapmaya çalıştık. Modelimiz hem kız hem erkek çocuklar amacıyla uygulanabilir. hiç örgü bilmeyen aradaşlar bile izleyerek basitçe örebilir.
Malzemeler
Batik bebe ipi ve tunus tığı kullandık . Son aşamada bir adet örgü iğnesi ve bir makas lüzumlu .İpin rengi dokusu kalınlığı tamamiyle şahsi seçiminize kalmış. Tercihleriniz tarafında belirlediğiniz ipe ideal tığ numarası tercih etmelisiniz. yeni başlayan arkadaşlar doğru seçim gerçekleştirme amacıyla, kullanacağınız ipin etiketinde yazılı olan tığ numarasını tercih edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.