Tunus İşi Fıstıklı Örgü Modeli Yapımı

18.01.2021
1.598
Tunus İşi Fıstıklı Örgü Modeli Yapımı

Tunus İşi Fıstıklı Örgü Modeli Yapımı
Sevgili örgü sevenler bugün sizlere akıllı iple fıstık görüntülü Tunus işi örgü modelinin yapılışını sizlere sundundum.
Örgü model olarak Tunus işi çoğu model çalışması uygulanmaktadır sizler amacıyla bu güzel modeli hazırlayıp sizlere yapılış anlatımı olan videoyu paylaştım.
Tığ işi çalışması gibi evvelce zincir çalışması yapıyoruz sonra her zinciri batıp 1 ilmek çikartıp attığımızı zincirin bitimine kadar ilmek derimizi çıkarıp örüyoruz çift çift ilmekleri çıkartıp yine örgümüzü bitiriyoruz.
2 sıra fıstık yapar gibi ilk kutuya batıp 4 kere fıstık çalışması gibi ilmek derimizi Batı çıkarttıktan sonra fıstık gerçekleştirme amacıyla dolabımız ilmek ve ilk ilmeğimizi bırakıp yine 2 ilmeğimizi batıp fıstık yapıyoruz bu şekilde devam ediyoruz.
Yapılışı çok basit olan bu güzel modeli ister battaniye ister bebek hırkalarında dilerseniz lif çalışması dahi yapabilirsiniz.
Yine bu güzel modeli bu tarihte karışık bulduysanız video anlatımı olan videoyu sonuna kadar izleyerek Sizlerde çok basitçe yapacağınızı düşünüyorum.
Diğer modellerde bulunduğu gibi Bu güzel çalışmayı da beğenip yapacak olursanız bizleri video anlatım olan videoya çağrı ediyorum İyi seyirler Kolay gelsin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.