Tunus İşi Efe Yeleği Yapımı

13.09.2020
1.548
Tunus İşi Efe Yeleği Yapımı

Tunus İşi Efe Yeleği Yapımı
Tunus işi efe yeleği yapımı anlatımlı videosu. Örgü örmek eğlencelidir ama bebek örgüleri daha da eğlenceli diyebilirim. Bu kez tunus örgü yöntemi ile ördüğüm efe yeleğimi paylaşmak istedim.
Yapılışı çok basit olan ve kısa sürede üreyen bu modeli severek ördüm. Adından da anlaşıldığı gibi tam efelere layık bir yelek oldu. Adı demişken çoğu değişik isimle karşınıza çıkabilir. Paşa yeleği, efe yeleği ya da damat yeleği olarak görmüşsünüzdür. Ben efe yeleği adını tercih ettim. Genelde erkek çocukları amacıyla örülen bu modeli kız çocuklarına da uyarlamak mümkün. Bir iki süsleme ürünü ile kokoş duruma getirebiliriz 🙂 Ben bu modelimde cep ve arka parçada kemer manzarası olsun diye parçalar örüp diktim.
Malzemeler:
150 gr krem ip
50 gr mavi ip
4 numara tunus tığı
7 adet orta boy düğme
Daha evvelce çift şiş ile yapılmışını görmüş çok beğenmiştim. Bir de tunus örgü yöntemi ile denedim ve gayet başarılı bir netice elde ettim.
1 yaş amacıyla ördüğüm yeleğimi ilmek adetlerini artırarak büyütebilirsiniz. 2 renk kullanarak ördüğüm yeleğime toplam 2 yumağa yakın ip gitti. Kahverengi ve krem uyumunu çok sevdiğim dogrudur. Bu sebebten örgülerim de çok sık kullanırım.
O kadar severek ördüm ki iki değişik rengini denedim. Beyaz ve bebe mavisi uyumu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.