Tulum Battaniye Yapımı

26.01.2019
2.784
Tulum Battaniye Yapımı

Tulum Battaniye Yapımı
Yıldızlı Kapüşonlu El Örgü Bebek Arabası ve Beşik amacıyla Yanları Düğmeli Bebek Tulum Battaniyesi Tarifi.Uyku Tulumu Bebek Battaniyesi Yıldız Figürlü Şiş ile gerçekleşiyor.
Saç örgü Düz ve Haraşo ile oluşturulan Örgü Düğmeli Yıldızlı Tulum oyu Etek ucundan Kapüşon altına kadar 57 cm. Yeni doğan 0-6 Aylık Bebekler amacıyla.
Beşikte,Gezmede,Bebek Arabasında hem de evde he sıcak tutar hem bebeğe kendini güvende hissettirir.Misafirlikte Bebeğinizi Kendi Tulumu amacıyla de daha gönül rahatlığıyla uyutabilirsiniz.
Başkalarına Misafirliğe gittiğiniz de Düğmelerini açıp bebeğin altını tekrar kendisine ait Tulumun amacıyla de alabilirsiniz. Ben Çocuklarım Bebekken hep öyle yapardım.
Tığ ile oluşturulan 1 adet Yıldız Figürü ile süslenmiş.Cinsiyeti belli olmayan bebekler amacıyla iyi seçim. Kız ve Erkek Bebek Örgülerini süslemek amacıyla detaylı Örgü Figür Tarifleri sayfamız da bulunuyor.
Örgü Kare Deseler amacıylae Figürler Aralarına da Saç Örgü Burgu Örneği yapılmış.Burada sizler de dilediğiniz Ufak değişikliler ile Kendi Örgü Uyku Tulumu Tasarımını yapabilirsiniz.
Ören bayan lüks beybi 4 Yumak ip giden Su Yeşili Örgüden Tulum Battaniye 2 kat iplikle yapılmış. 4 numara Şiş ile 90 ilmek başlanıp Toplam 80 cm uzunlukta eni 42 cm gerçekleşiyor.
90 ilmek 5 diş haraşo gerçekleşiyor ve ön yüzde numune kurulumuna geçiliyor.Her iki yana Düğmeler amacıyla 10+10 haraşo yapılır.
Haraşolar Düz örülür. 10 haraşo 2 ters 6 düz 2 ters 20 düz 2 ters 6 düz ( düzler saç örgüsü amacıyla) 2 ters 20 düz 2 ters 6 düz 2 ters 10 haraşo düz olarak sıra biter.Kenar ilmeği örmeden alın.
Burada 20 düzler Kareler amacıyla. 2 Ters örgüler Saç Örgüsünün her iki yanına gelen ara ilmekler. 6 düz örgüler de Saç örgü burgu modeli amacıyla.
YANLARI DÜĞMELİ KAPÜŞONLU ŞİŞ ÖRGÜ TULUM BATTANİYE TAM VİDEOLU TARİFİ-Ören Hanıma Çok Teşekkürler,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.