Tığ Örgü Kız Bebek Yeleği

23.12.2018
1.491
Tığ Örgü Kız Bebek Yeleği

Tığ Örgü Kız Bebek Yeleği
Bugün sizlerle ufak prenseslerimiz amacıyla harika bir cici yelek modeli paylaşacağım. Modeli ben çok beğendim sizlerinde beğeneceğini düşünerek paylaşmak istedim.
Havaların soğuması ile miniklerimize el örgüsü yapmaya daha istekli oluyoruz. Bu yüzden hem basit hemde görsel olarak göze hitap eden bir yelek seçtim sizlere.
Yelek modelimiz bir-bir buçuk yaş ölçüleri amacıyla paylaşıyoruz. Siz isterseniz roba sayımızı büyütüp üç dört yaş içersinde örebilirsiniz.
Yelek amacıyla lüzumlu malzemeler:
-2 adet rastgele marka bebe yünü
-3 adet düğme
-süsleme amacıyla kurdeleli çiçek ya da yakıştırdığınız diğer bir süsleme çiçeği
-3 mm tığ
Malzemelerimiz bu kadar isterseniz yapım tekniğine geçelim.
Modelimiz tırabzan ve zincirden meydana gelen bir model yani hem basit hem gösterişli numune isteyenler amacıyla uygun ve acemi olup yeni örgüye başladıysanız yeleği zorluk çekmeden öreceğinizi düşünüyorum.
Robamızı kurmak amacıyla 86 zincir çekerek başlıyoruz ve dönüşte kutucuk yaparak toplamda 41 adet kutucuğu tamamlıyoruz.
İlk kutucuğu atlayarak bir sonra ki kutucuğa 4 tırabzan araya 1 zincir yine 4 tırabzan yapıyoruz. Bu sayı ile toplamda 20 adet desen çalışmış oluyoruz.
Her sırada arttırma gerçekleştirme amacıyla 1 zincir çektiğimiz yuvaya çoktan tırabzan yapıyoruz. Robamızı kurduktan sonra kol konumunu ayırıp istenilen büyüklüğe kadar örüyoruz.
Ve tırabzan sayımızı arttırmaya devam ediyoruz. En son 7 li tırabzan sayısına ulaşıp 9 sıra örüp modeli bitiriyoruz.
İpi koparmadan kıyı ve boyun bölümünü 1 sıra sık iğne ile dönüp yeleği bitiriyoruz. Düğmeleri dikip dileğiniz gibi süsleyebilirsiniz.
Dilerseniz sizin amacıyla videolu anlatımını da ekledim yazıma videodan da destek alarak daha basit örebilirsiniz. İyi seyirler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.