Tığ İşi Yaprak Modeli Yazma Yapılışı

19.07.2020
1.790
Tığ İşi Yaprak Modeli Yazma Yapılışı

Tığ İşi Yaprak Modeli Yazma Yapılışı
Tığ işi yaprak modeli yazma yapılışı çeyizlik harika görseli olan yaprak ya da tırnak modeli de diyebilirsiniz. Yazma modelleri hanımlarımızın kullandıkları tülbent kıyılarında oya modellerinin olmazsa olmazı kıyı tığlama ve oyası kesinlikle yapılmaktadır. Tığ işi sevenler tercih edenler yaprak modelini de severek yapacaklarını düşünüyoruz. Çeyizlik tülbent oyası olarak tercih edilecek örnektir.
Sayfamızda tığ işi ve iğne oyası yazma modelleri gerektiğince geniş örneğe sahiptir. Örneklerimizi incelemeden karar vermeyiniz. Video anlatımlı modellerimizde mevcuttur.
Tığ işi yaprak modeli yazma yapılışı
Gerekli malzemeler
1 Adet ufak meyve suyu pipeti
Tığ
Yazma modeline uyumlu naylon ip
Bir yazma kıyıında 10 motif yeterli olacaktır.
Yapılışı: İlk olarak yazmanın kıyı alanı hazırlayıp sonra model yapılışını geçilmektedir. Model ara çimlerin detayları amacıyla üç zincir çekip trabzan yapalım amacıylae dört zincir çekip batalım, aynı prosedürü dört kez batalım, ara kısma kaç adet gerçekleştireceğiniz size kalmıştır. İki zincir çekip tığ battısı yapıyoruz toplamda sekiz adet yapalım. Sekiz zincir çekip dönüp bir boşluk bırakıp batalım bir zincirle dönüp amacıylae battıp bir zincir çekelim, pipet amacıylae toplamda on iki ilmek sarıp altı tığ battısı yapalım ve ara çimleri yapmaya devam edelim, bu prosedür bittikten sonra pipetten ipleri çıkartıp yaprak detaylarını yapıyoruz. Detaylı yapılışı amacıyla video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.