Tığ İşi Yakalı Bebek Hırkası

28.02.2021
1.348
Tığ İşi Yakalı Bebek Hırkası

Tığ İşi Yakalı Bebek Hırkası
Hırka modelleri amacıyla sizlere yeni örnekleri bulmaya devam ediyorum. Bugün kız bebekler amacıyla yapılmış gerektiğince şık ve gösterişli bir hırka modelinin yapımını göstermek istedim. Yakalı kız bebek hırkası modeli yapımını öğrenmek amacıyla alçakta ayrıntılı yapım adımı verdiği videoyu takip edebilirsiniz.
Bebekler amacıyla yapılmış hırka modelleri amacıyla sizlere şiş örgüsünden ve tığ işinden yapılmış olan değişik tasarımlar gösterdim. Bugün tığ işinden yapılmış olan görüntüsü ile ilgi çekecek gerektiğince kullanımı basit bir model göstereceğim. Model yapımı basit olmasından ve video ortamında de bütün detaylar açıklandığı amacıyla bu hırka modelini kısa sürede yapıp kullanıma hazırlayabilirsiniz.
Tığ işi kız bebek hırka modeli yapımı amacıyla burada yeşil renkte ihraç çoğu bir ip kullanılmış. Burada oluşturulan ölçü amacıyla 120 gramlık bir ip kullanılmış. Yaka alanındaki süsleme amacıyla ise beyaz bir örgü ipi kullanılmış. Hırkanın yapımında 5,5 mm’lik tığ kullanılmış. Küçük bir yerin yapımı amacıyla ise 4,5 mm’lik bir tığ kullanılmış.
Burada oluşturulan hırka modeli 6 aylık bebekler amacıyla yapılmış. Video ortamında model yapımına başlanmadan evvelce ölçüler ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmiş. Bu hırkayı daha ufak ya da daha büyük gerçekleştirme amacıyla nelere ilgi edilmesi gerektiği video ortamında açıklanmış.
Hırka modeli yaka alanından başlanarak yapılıyor. Zincir çekildikten sonra yaka alanı yapılmış. Daha sonra ise gövde alanı yapılmış. Video ortamında bütün detaylar açıklandığı amacıyla zorluk çekmeden bu hırka modelini kısa sürede yapabilirsiniz.
Tığ işi kız bebek hırka modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.