Tığ İşi Uzun Yelek Modeli Yapılışı

23.09.2020
1.902
Tığ İşi Uzun Yelek Modeli Yapılışı

Tığ İşi Uzun Yelek Modeli Yapılışı
Her mevsime uyan çok kullanımı basit ve her bireyin yapabileceği yelek tanımlari ile sizlerle birlikteyim. Her yelek modeli bu kadar basit olmuyor. Ama bu tanımlarle örgüye yeni başlayanların bile hiç zorluk çekmeden yapabileceği tanımlar buldum.
İkinci olarak paylaştığım yelek modeli ise tığ ile yapılmış uzun saçaklı bir model. Eğer genç yaşta bir hanım amacıyla yapacaksanız saçaklı olarak yapmanızı tavsiye ederim.
Biraz daha yaşı ileri bir hanım amacıyla saçak kullanmayın ve boyunu biraz daha kısa yapın. Yazlık ince bir ip kullanılmıştır. Yeleğin yapımına istikbal olursak V şeklinde zincir yapılarak basitçe örülüyor.
Yelek arka taraftan başlanıp örülüyor. Ardından teker teker ön parçalar örülerek tamamlanıyor. Böylece omuz dikişi olmadan tüm olarak sonuçlanmış oluyor.
Tığ ile yelek yapar iken beneninize tam denk gelen bir kıyafeti ölçü alıp aynı genişlikte zincir çekerek örgüye başlayabilirsiniz. Böylece tam ölçüsünde bir örgü elde etmiş olursunuz.
Bu iki yeleği hobimmodam örgü kanalı kendi amacıyla hazırlamış ve siz örgü sevenler amacıyla anlatımlı videosunu hazırlamış.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.