Tığ İşi Renkli Battaniye Modeli Yapılışı

11.04.2021
1.474
Tığ İşi Renkli Battaniye Modeli Yapılışı

Tığ İşi Renkli Battaniye Modeli Yapılışı
Bugün tığ örgü sevenler için 2 adet tığ ile yapılmış bebek battaniyesi yapımı paylaştım. Her iki battaniye modeli de son derece zarif ve renkli olarak hazırlanmış. Hem kız hem erkek bebekler için kullanabileceğiniz modern battaniye modellerine yer verdim. Her iki battaniye modelinin yapımın dada beyaz ve sarı renkler hakim olarak kullanılmıştır.
Benim fikrimi soracak olursanız sarı renk kullanılarak yapılan battaniye modelleri ilerisi için daha üstünlüklı oluyor. İlk çocuk kız olduğu zaman yapılan pembe battaniye arkasından gelecek olan erkek çocuklar için çok makul olmuyor. Malum el emeği göz nuru battaniyeler hemen eskimiyor.
Devamında diğer çocuklar içinde kullanabileceğiniz renkleri tercih etmenizi tavsiye ederim. İlk battaniye modeli katmerli görünümü ile çok beğenilen bir tığ model ile yapılmış. Model 2 sıradan oluşuyor. Battaniye yapımı için kullanılan model kenar danteli içinde kullanılarak çok şık bir görüntü elde edilmiş.
Bu şık battaniye modeli için önce bir metre uzunluğunda zincir çekin. Sonra aynı zincirin içine 8 tırabzan yapın. Sonra sıkı iğne ile tutturun. Diğer zincire geçip buraya da 8 adet tırabzan yapın.
Sonraki sırada tırabzanların tam ortasına 4 adet tırabzan yapın. Araya zincir çekip aynı yere yeniden 4 adet tırabzan yapın. Her iki sırada bir renk değiştirin. İstenilen uzunluğa gelince battaniyenin etrafına tırabzan yapın. Sonra iki sıradan oluşan modeli uygulayın. Bu modeli el işi sevdası kanalı anlatmaktadır.
İkinci battaniye modeli zikzak görünümlü sıkı iğne ile yapılan bir model. Bu battaniye modelinde beyaz ve sarı renklerin içine gri renkli ip kullanılmış. Biraz emek gerektiren ancak tamamlanınca çok şık görünen bu battaniye modelini ise bir tutam yumak kanalı hazırlamıştır kolay gelsin,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.