Tığ İşi Parmaksız Eldiven Yapımı

16.11.2020
2.308
Tığ İşi Parmaksız Eldiven Yapımı

Tığ İşi Parmaksız Eldiven Yapımı
Merhaba hanımlar, Burada Sizlere Tığ İşi Parmaksız Eldiven Yapımı Anlattım.
tığ işi parmaksız eldiven yapımı
Tekrardan herkese merhabalar hanımlar bu yazımızda sizlere çok şık tığ işi parmaksız eldiven yapımı örgü modelimizi anlatacağım. Yapacak olan tüm hanımlara basit gelsin. Hem basit hemde güzel bu modelimizi 1-2 saat ortamında basitlıkla bitirebiliriz. Eldivenin bilek ve parmak kısımlarını kendi zevkinize göre kısaltıp uzatabilirsiniz arkadaşlar. Standarttır ve elinize modelimiz çok yakışacaktır. Model 4’ün katlarıdır yani daha ufak gerçekleştirme amacıyla 4 zincir eklenebilir ya da daha büyük gerçekleştirme ister 4 zincir çıkartabilirsiniz. Devamdan hepinize basit gelsin.
Kullanılan Malzemeler
Bebe Yünü İp Kartopu
2.5 Numara Tığ
Evet hanımlar eldivenimize başlıyoruz 40 adet zincirle başlıyoruz. Sizde 40 zincir kurmatan sonra elinize göre tartmak amacıyla takıp test edin. Eğer ufak geliyorsa 4 ya da 8 zincir alabilir büyük geliyorsa 4 ya da 8 zincir çıkartabilirsiniz. İlk çektiğimiz zincirlerimizin amacıyladekiler yöntemiyle kayıyoruz ve 3 zincirimizi çekip tığımıza 1 doludur ve başladığımız noktaya bir kez daha batarak 1 adet 2’li trabzanımızı yapıyoruz. Tığımızı dolayıp bir sonra ki gözenekte 1 adet ‘li trabzan daha dolaştı ve onu bir adet de 1 adet 2’li trabzan ile tümüyle etrafındaki bu işlemle dönmeye devam edelim hanımlar.
Başladığımız noktaya geldiğimizde ilklerimiz bizim amacıyla ilk elimizden ve ilk trabzanın derhal önündeki boşluğuna batarak bağlantı yöntemi ile kaydırak birinci sıramız bitmiş oldu. İkinci sıramızda biz lastik imalatı ve 1 ters 1 düz şekilde yapıldı ama ama isterseniz 2 ters 2 düz olarak kendi zevkinize göre modelliyor. Yine girişte 3 adet zincirle başladık tığımıza 1 kez dolandı ve ilk yaptığımız trabzanın ikisinin aranması boşluğuna batarak tığımızı çıkarttık ve ipimizi alıp 1 adet 2’li trabzanımızı yaptığımız ve 2. trabzanın yaptığı batıp çıkacağız. Geridan başka üstünden başka tarafa çıktım yani bu da ters oluyor bu şekilde 1 ters 1 düz lastiklerimi yapıyorum.
Tekrar 1 doluyor ve derhal 3. trabzanın arasına batıp çıkıyoruz ipi alıp trabzanı önde yapıyoruz ve 1 kere dolayıp trabzanı arkadan alıyoruz. Bu şekilde bir önden 1 arkadan bu tür yaparak yapıyoruz ve sırayı tamamlıyoruz. Daha ayrıntılı şekilde yapabilmeniz amacıyla bir videoyu izleyin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.