Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

29.03.2020
1.477
Tığ İşi Oya Modeli Yapımı

Tığ İşi Oya Modeli Yapımı
Yazma kenarına yapabileceğiniz şık ve gösterişli bir oya modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi oya modeli yapımı amacıyla sizlere alçakta ayrıntılı yapım adımını gösteren bir video sunacağım. Burayı takip ederek bu oya modelini kısa sürede yaparak yazmalarınızı süsleyebilirsiniz.
Yazma kenarı amacıyla yeni oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Çeyizleri amacıyla hazırlık yapanlar ya da el işleri yapıp satanlar gösterdiğim bu modellere göz atarak harika el işlerini meydana çıkartabilir. Bugün göstereceğim oya modeli benim çok hoşuma gitti. Yazma kenarında çok şık durmuş. Sizlerinde bu modeli beğeneceğini düşündüğüm amacıyla sizlerle paylaşmak istedim,
Yazma kenarı oya modeli yapımı amacıyla seçilen yazmanın amacıyladeki renklere ideal olan üç değişik renkte oya ipi seçilmiş. Birde yazmanın kenarına tığ batısı gerçekleştirme ve modeli kurmak amacıyla oluşturulan direkler amacıyla yeşil oya ipi kullanılmış. Burada numune anlatımın yapıldığı bir yazma kenarı var birde yapılıp sonuçlanmış bir yazma kenarı var. Farklı renklerdeki oya ipleri ile oluşturulan bu model çok güzel olmuş. Sizlerde buradaki renkleri öneme alarak iplerinizi seçebilirsiniz.
Modelin yapımına ilk olarak yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise modelin kurulacağı yer amacıyla uzun direkler yapılmış. İkinci sırada ise model kurulumu yapılmış. Burada video ortamında modelin yapım detayları açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz prosese harika bir oya modelini meydana çıkartabilirsiniz.
Tığ işi oya modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.