Tığ İşi Motifli Bebek Battaniyesi

19.10.2021
1.396
Tığ İşi Motifli Bebek Battaniyesi

Tığ İşi Motifli Bebek Battaniyesi
Tığ olarak 2.5 numaralı tığ kullanıyoruz.
Taban olarak Beyaz renk ile başlıyoruz.
Yaklaşık olarak 50 adet zincir çekerek başlıyoruz. Sizlerde gerçekleştireceğiniz bebek battaniyesinin ölçüsüne göre zincirinizi çekebilirsiniz. Fazladan zincir çekmenizi öneririz zira daha sonra zinciri kesmek basit olmaktadır ve örneğimize devam ediyoruz.
Geriye doğru 5 zincir giderek 5 adet trabzan yapıyoruz. 5 adet trabzan yaptıktan sonra ilk baştaki zincirimize dönüp bir adet popcorn oluşturuyoruz. Sıra sonuna kadar aynı şekilde ilerliyoruz.
İlk sıramız bitirildikten sonra başka rengimize geçerek yapmış olduğumuz v desenin amacıylae 2 sefer çekmiş olduğumuz trablardan 2 zincir çekerek 3 adet trabzan yapıyoruz. Yine sıra sonuna kadar bu prosedürü yapıyoruz.
İlk başta yapmış olduğumuz popcorn gelerek beyaz renkli ipmiz ile 3 defa zincir çekerek yeni bir popcorn oluşturuyoruz ve 3 zincir çekerek bir altdaki popcorn tepesinden alarak 3 adet trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme tekrar devam ediyoruz.
Biz 2 renk kullanmayı tercih ettik siz dilerseniz 3 renk kullanaraktan battaniye modelini örmeye devam edebilirsiniz.
Bu güzel modeli sağlıkla örmenizi ve bebeklerinizi sıcak tutmasını temenni ediyoruz. Örgü sever hanımlar sizlerle her gün yeni bir örgü modeli örmeye ve sizlere de öğretmeye çalışıyoruz. Farklı bebek örgüleri modelleri amacıyla bebek örgüleri kategorimize göz atmanızı tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.