Tığ İşi Bulut Yapılışı

25.09.2020
822
Tığ İşi Bulut Yapılışı

Tığ İşi Bulut Yapılışı
Örgü bulut yapılışı amacıyla ilmeğimizi oluşturuyoruz ve çok sıkı olmayacak şekilde zincirler çekiyoruz. Biraz gevşek bırakmamızın sebebi iki yönü ile de sık iğne çalışması yapacak olmamız. Eğer zincirimiz sıkı olursa modelimizde büzülmeler olabilir ve bu da görüntü olarak hoş görünmeyebilir o yüzden zincirleri çok sıkı olacak şekilde çekmiyoruz.
Bu şekilde toplam 13 adet zincir oluşturuyoruz. Ancak siz bulutunuzun büyüklüğünü kendinize göre ayarlayabilirsiniz zincir miktarını arttırıp azaltabilirsiniz. Daha sonra 13 zinciri çektikten sonra son zincir değil sondan ikinci zincirin içerisine batarak sık iğne yapıyoruz ve yaptığımız her zincirin içerisine birer adet sık iğne yaparak ilerliyoruz.
Son zincire kadar sık iğneleri yapıyoruz ve dönüş yapar iken 2 adet daha aynı yere sık iğne yaptık ve karşılıklı olarak yine zincirlerin içerisine sık iğnelerimizi yapıyoruz ve bu şekilde son zincire kadar devam ediyoruz.
Daha sonra son zincire geldiğimizde başka başta yapmış olduğumuz gibi 2 adet sık iğne yapıyoruz ve ilk ilmeğimizin üstüne ilmek kaydırma tekniği ile geçiş yapıyoruz. Burada 2 adet ilmek atlıyoruz ve üçüncü ilmeğin içerisine tığımızın başına ipimizi dolayıp 6 adet trabzan yapıyoruz.
Bu güzel modelimizin yapımına kaldığımız yerden alçakta ki video ile devam edelim ve detaylı şekilde izleyelim. Bu modeli sizlerle paylaşmamızı gerçekleştiren Suzanın Elişi Dünyası youtube kanalına teşekkür ederiz.
Bu tür amigurumi motiflerini ve örgülerinizi şunlar ile süslemeyi seviyorsanız sizler amacıyla daha eskiden paylaştığım ve gerektiğince beğeni alan Noel Baba Motifi yazımıza da bir göz atmanızı öneririm. Linke tıklayıp ulaşabilirsiniz sağlıcakla Kalın,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.