Tığ işi 3 Boyutlu Bere Nasıl Yapılır

22.02.2021
1.283
Tığ işi 3 Boyutlu Bere Nasıl Yapılır

Tığ işi 3 Boyutlu Bere Nasıl Yapılır
Kışlık atkı bere modelleri amacıyla sizlere yeni misaller göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işinden yapılmış yapımı da gerektiğince kolay olan bir bere modeli göstermek istedim. Aşağıda ayrıntılı yapım adımını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi bere modeli sizlerin de hoşuna gidecek çok şık bir model.
Bere modelleri amacıyla sizlere hem şiş örgüsünden hem de tığ işinden yapılmış olan yeni misaller göstermeye devam ediyorum. Bugün tığ işinden yapılmış çok kolay bir bere modeli göstermek istedim. Genellikle şiş örgüsü bilmeyen tığ işine de yeni başlayanlar bu bere modelini videodaki anlatımı takip ederek rahatlıkla yapabilir.
Tığ işi 3 ebatlı bere modeli yapımı amacıyla burada Kartopu Baby One markalı ipten sarı renk kullanılmış. Orta kalınlıkta rastgele bir ip ile bu bere modelini yapabilirsiniz. Bere modeli hem kız çocuklara hem de erkek çocuklara göre yapabileceğiniz bir model bulunduğu amacıyla değişik renkler kullanarak bu bere modelini yapabilirsiniz.
Bere modeli yapımı amacıyla ilk olarak zincir çekilmiş ve tepe kısmındaki tırabzanlar yapılmış. Daha sonra oluşturulan tırabzanlar üstüne de model kurulumu yapılmış. Videoda verdiği anlatımı takip edip istediğiniz büyüklük amacıyla bu bere modelini yapabilirsiniz. Bu bere modeli dışında değişik bere modellerini de daha evvelce gösterdiğim misallerden inceleyebilirsiniz.
Tığ işi bere modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.