TEK SIRA İPLİK OYASI YAPIMI

05.06.2018
2.439
TEK SIRA İPLİK OYASI YAPIMI

TEK SIRA İPLİK OYASI YAPIMI
İplik Oyaları Videolu Tarifleri– Bugün sizlere tekrar Yeni ve Çok sevilen ve beğenilen Sarı Renkli Tek Renkli Tek Sıralı İplik Oyası modelinin yapılışını paylaşıyorum.

Kendisi de Rengi de çok Hoş görünen üstelik Kolay Oyalardan hoşlananlara ya da Acemi olan Tığ Oyalarını çok bilmeyenlere Kolay ve Basit bir İplik Oya Modeli.

İsterseniz Bu sayfada yapılışı da olan Kalemle İplik Oyası Tarifini izleyebilirsiniz. Boncuk Oyaları ve İplik Oyaları yanı sıra sayfa da İğne Oyaları,Mekik Oyaları ya da Firkete Oyaları nasıl yapılır? Açıklamalı Çeyizlik Oyalara bakabilirsiniz.

Bugün sabahleyin sizlere Derya hanımın 2017 senesinde yayınladığı ama çok şık bir Oya modeli olan Boncukla Çiçekler Oyasını da sizlere sundum.

Tığ battısı da aynı Sarı Renkle başlayan Oyanın ilk sırasına 21 numara tığ ve Leylak 555 numara ip ile ipi sabitleyin ve 1 zincir 1 örümcek yapın onun üstüne 10 adet zincir çekin döndürün 4. zincire batın kapatın sık iğne ile omurga gibi dolgu sık iğne ile yapılacak.

8 sık iğne 4 zincir tekrar dönülür ve bu tarafa da alttan alarak ip alarak 3 lü trabzan sonra 4 zincir tekrar alltan kapatılır. Videoda sonuna kadar görebilirsiniz kolay gelsin,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.