Sıralı Tığ Oyası Modeli Yapımı

26.02.2021
2.538
Sıralı Tığ Oyası Modeli Yapımı

Sıralı Tığ Oyası Modeli Yapımı
Çeyizleri amacıyla hazırlık yapanlar amacıyla yeni oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yapımı çok kolay olan ama bir o kadar da gösterişli sıralı tığ oyası modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu oya modelinin yapımını alttaki videoda anlatımdan takip edebilirsiniz.
Yazmalarınızın kenarlarını değişik oya modelleri ile süslemek istiyorsanız sizlere daha evvelce de gösterdiğim tığ oyası modellerine göz atabilirsiniz. İğne oyası gerçeklştirmeyi bilmiyorsanız ve yazmalarınızın kenarlarını değişik oya modelleri ile süslemek istiyorsanız kesinlikle gösterdiğim misalleri göz atmalısınız. Sizlere her vakit yeni misaller bulup göstermeye çalışıyorum. Bu sayede çeyizleriniz ortamında gerektiğince değişik ve şık görenlerin ilgisini çekiyor çekecek oya modellerini ekleyebilirsiniz.
Sıralı oya modeli yapımı amacıyla burada kara üstünde çiçek desenleri olan bir yazma kullanılmış. Oya modelinin yapımı amacıyla ilk olarak yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Tığ batısından sonra evvelce yeşil oya ipi ile örümcekli kısım yapılmış. Burada üst üste örümcekler yapılarak yazma kenarı çevrilmiş.
Örümceklerin üstüne ise pembe renkteki oya ipi ile ufak ufak modeller yapılmış bu şekilde yazmanın kenarı tamamlanmış. Oya modeli iki sıradan oluşuyor. Videodaki anlatımı takip ettiğiniz vakit birkaç gün ortamında bu oya modelini tamamlayabilirsiniz. Tığ işine yeni başlayanlar amacıyla de bu oya modeli gerektiğince kolay ve kısa sürede öğrenilebilecek bir model.
Sıralı tığ oyası modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.