Örgü Modelleri

Sarhoş Yolunu Şasirdi Örgü Modeli Yapılışı

Sarhoş Yolunu Şasirdi Örgü Modeli Yapılışı
Örgü modeli yelek modeli olarak yapabilirsiniz sarhoş yolunu şaşırdı örgü modeli yapımı sizler de rahatlıkla yapabilirsiniz. Gelin çeyiz bohçasına ya da günlük hayatınız amacıyla de yapabilirsiniz. Örgü modeli yapımı amacıyla alt kısım da lastik örgü modeli yapılmayı tercih edilmemiş. Baştan sona kadar aynı modeli uygulayarak örebilirsiniz.
Örgü modeli amacıyla yapar iken 6 ve 6 nın katlarından oluşuyor. Model de kıyı ilmeği kullanılmamış sizler tercihe göre yapabilirsiniz. İlk olarak şişe ilmek atarak başlayalım. İlmekleri şişe atarken çift şiş üstüne ilmekleri atarsanız alt kısım da büzüşmeyi engellemiş olursunuz. İlk iki ilmeği düz olarak örelim. 2 ilmek düz örelim 2 ilmeği düz örelim 6 ilmeği ters örgü olarak örelim.
Daha sonra 2 ilmeği düz örgü örelim 2 adet ilmeği düz örgü örelim ajurlu örgü modeli bölümünü örmüş olduk. Tekrar 6 ilmeği ters örgü olarak örelim iki ilmeği düz olarak örelim. 2 ilmek düz örelim 2 ilmeği düz örelim. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Örgünün başka doğrultuını çevirelim. Kenar ilmeğini örmeden alalım. Sıradaki ters ilmeği ters örgü olarak örelim
1 defa ipi dolayarak artıralım sıradaki iki düz ilmeği keselim. 2 ters ilmeği ters örgü olarak örelim. Sıradaki 6 adet düz ilmeği düz örgü olarak örelim. Tekrar sıradaki ters ilmeği ters örgü olarak örelim 1 defa ipi dolayarak artıralım sıradaki iki düz ilmeği keselim. 2 ters ilmeği ters örgü olarak örelim. Sıradaki 6 adet düz ilmeği düz örgü olarak örelim. Sırayı bu şekilde tamamlayalım.
Modeli çevirelim arka kısımda ilmekler ne şekilde ise o şekilde öreceğiz. Ter olan örgü modelini ters örgü olarak örelim. Düz örgü olan kısımları tekrar düz örgü modeli yaparak tamamlayalım. Diğer doğrultu da tekrar aynı şekilde yaparak devam edelim. İstediğiniz boyuta gelene kadar örgü modeline devam edebilirsiniz. Daha detaylı anlatım amacıyla alttaki videoyu izleyebilirsiniz. Bu güzel model amacıyla Fikir Sepeti Örgü Youtube Kanalına çok teşekkür ederiz. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=tmWT6-H4X8g

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu