Saç Örgülü Süveter Modeli Yapılışı

14.02.2019
3.128
Saç Örgülü Süveter Modeli Yapılışı

Saç Örgülü Süveter Modeli Yapılışı
3 Düğmeli Saç Örgülü Erkek Bebek Süveter Modeli Tarifi.Tarifte 1-1,5 yaşlarına kadar Çocuk Süveter Yapılışına bakabilirsiniz. Süveter modelini büyütmek amacıyla Arka ve Ön parçalara 4,5-5 numara Şiş ile 2 -2,5 yaşa kadar yapılır.
Kırmızı renkli Süveter Alize Hapy Baby ip ile yapılmış olup 3-3,5 numara Şiş ile yapılmış. 72 İlmek ile Ön vücuda Etek ucundan başlanır.Bebek Süveteri Etekten yakaya doğru 2 parça olarak yapılır.
72 ilmek 13 sıra vakitsince 2 ters 2 düz yapılır.Lastik bitiminden sonra Yanlar düz ortası lastik ve saç örgü modeli ile yapılır.Bundan evvelce ilmekler artıra ile 76 çıkarılır.
Yeterli uzunluk sağlandıktan sonra Ön parçanın ortasındaki Lastik düz örgü ile bir vakit devam eder.
3 Düğmeli Süveter amacıyla üst üste binen patlar ile birlikte yanlardan kol kesimi yapılır.Burada aynı Burgu örneği koşul değil.Farklı Sa Örgü Tekniklerinden birini de uygulayabilirsiniz.
Arka parçası da aynı Ön gibi değil 70 ilmek ile başlar bütün örgü vakitsince Lastik tamamlanınca düz örgü yapılır. Desen uygulanmaz.Lastikten sonra 52 sıra Düz yapılır Koltuk kesimine başlanır.
Omuz birleşimi Arka parça kesimi yapılmadan evvelce ikisi birlikte kesilerek kapatılıyor.Yaka ters örgüler ile ilerliyor.
Örgünün ters doğrulusunda ilmek almaya başlayarak bütün yakadan ilmek toplanır. Ön bedenden omuz dikişine kadar 26+26 şar ilmek arkadan da 26 ilmek ile 78 yaka yapılır.
Elif Pirenvise Bebeğim Örgüleri Elif Hanıma Çok Teşekkürler,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.