Pırpır Örgü Modeli Yapımı

27.03.2021
1.088
Pırpır Örgü Modeli Yapımı

Pırpır Örgü Modeli Yapımı
Merhaba sevgili hanımlar bugün sizlere pırpır örgü modeli yapımı nı paylaşacağım. Yelek modellerinde, battaniye modellerinde kullanabileceğiniz basit bir örgü modeli.
Malzemeler
Tığ
Örgü ipi
Pırpır Örgü Modeli Yapımı amacıyla ilk olarak 10 adet zincir çekip geri dönelim. Sık iğne ile bağlayalım. 5 zincir çekelim ve 5.ye sık iğne ile bağlayalım. 5 zincir çekelim sık iğne ile bağlayalım. Tekrar 5 zincir çekelim. 5.ye sık iğne ile bağlayalım. Birinci sırayı bu şekilde örerek tamamlayalım. 1 zincir çekelim ve kaydırma tekniği ile orta kısma çıkalım.
1 zincir çekelim üstüne bir kez batalım. Üç seferde çıkaralım. Tığa bir kez saralım batalım. Bir zincir çekelim iki kez saralım. Üç seferde çıkaralım. Bir zincir çekelim tığa iki kez saralım. Aynı noktaya batıp iki iki çıkalım. 6 adet üçlü trabzanı oluşturalım. 1 zincir çekelim ve atlayıp sık iğne ile tutturalım. 1 zincir çekelim iki kez saralım iki iki çıkaralım.
1 zincir çekelim iki iki çıkartalım. Bir zincir çekelim tığa iki kez saralım. Aynı noktaya batıp iki iki çıkalım. 6 adet üçlü trabzanı oluşturalım. 1 zincir çekelim ve atlayıp sık iğne ile tutturalım. 1 zincir çekelim iki kez saralım iki iki çıkaralım. 1 zincir çekelim iki iki çıkartalım. 6 adet yapalım. 1 zincir çekelim yine ve sık iğne ile kapatalım. 1 zincir çekelim bir adet daha yapıp dönüşe geçelim. 1 zincir çekelim iki iki çıkartalım.
6 adet aynı işlemden yapalım. 3 lü trabzan yapalım. 1 zincir ile sık iğne ile tutturalım. Bu sırayı bu şekilde bitirelim. Üst kısım amacıyla 7 adet zincir çekip çevirelim. 2. araya sık iğne ile kapatalım. 5 zincir çekelim ikinciye sık iğne ile bağlayalım. 5 zincir çekelim. İkinciye sık iğne ila bağlayalım. 5 zincir çekelim atlayalım ve bağlayalım. 5 zincir çekelim ikinciye sık iğne ile bağlayalım. 5 zincir çekelim. İkinciye sık iğne ila bağlayalım. 5 zincir çekelim atlayalım ve bağlayalım. Bu şekilde modeli oluşturalım. Bu örgü modelinin yapımı amacıyla Seronun Atölyesi Youtube Kanalına teşekkür ederiz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.