Pencereli Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

19.06.2019
1.771
Pencereli Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Pencereli Örgü Bebek Yeleği Yapılışı
Pencere motifleri yardımıyla hava alabilen örgü bebek yeleği yapmaya var mısınız? Her mevsim kullanabileceğiniz yeleğin yapımını buradan öğrenebilirsiniz.

Örgü el emeği ve göz nurunun, yünlerle kıyafetlere yansımış şeklidir. El örgüsü atkı, bere, şapka, kazak ve hırkaların güzelliğini hiçbir hazır tasarımda bulmak olası değildir. Yapan kişiyi, manevi yönden mutlu etmesinin yanı sıra, şık görünmek te olasıdür. Örgü dergilerinde yer alan karışık gibi görülen motifleri örmek, gerçekte o kadar zor olmamaktadır.

Örgü modelleri ile ilgili birtakım kaynak ve siteler araştırıldığı zaman, kolaylıkla yapılabilecektir. Boş zamanlar amacıyla güzel bir uğraş olmasının yanı sıra, bitiminde, zevkle kullanılacak kıyafetleri, yaratmak olasıdür. Tek yapılması gereken, modele ideal bir çift şiş ve yün yumağının alınmasıdır. Televizyon izlerken, radyo dinlerken, keyifle yapılacak uğraşlar arasındadır. İş çıkışı eve geldikten ve işler bittikten sonra, gerilimi azaltmanın bir başka yolu, örgü örmektir.

Pencereli Örgü Bebek Yeleği
Günümüzde pek çok kişi, gerilimle kafaya çıkmak amacıyla, türlü seçenek yöntemler araştırmaktadır. Bu yollardan bir tanesi de boş zamanlarda, değişik hobiler edinmektir. Bu hobilerin başında, el sanatlarına yönelmek gelir. Genellikle bayanlar, boş dönemlerinde örgü örerek, hem gerilim atıp hem de yaratıcılıklarını geliştirmektedir. Söz hususu model de gerilimi yok eden, keyifle yapılacak örme tekniklerinden biridir. Genellikle, bebek örgüleri amacıyla fikir edinilen model, sık dokuması ile sıcak tutacak ve şık duracak örgülerdendir. Aynı modeli, battaniye ve şallarda da örmek olasıdür. Soğuk kış günleri amacıyla tercih edilecek zevkli tasarımlar arasındadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.