Panç Hırka Nasıl Örülür

29.03.2022
747
Panç Hırka Nasıl Örülür

Panç Hırka Nasıl Örülür
Merhaba 38-44 vücuda kadar giyilebilecek bir panç hırka modeli yapılışı anlatımı sunacağız. Alt alanı geniş güzel bir model. Modern bir hırka modeli. Ön kısa arka Basenleri kapatacak kadar uzun geniş güzel bir model. Yapılışı anlatımı ile sizlerle olacak.
Birer adet beyaz ve kahve yumak gerekiyor. Cep çalışırsanız 6 yumak kara , cep yapmayacaksanız 5 yumak yeterlidir. Hızlı bir şekilde örülüyor örmesi zevkli bir örgü örneği. Şiş numaraları , 7 numara numune evresinde , alt gövde evresinde 5 numara kullanılacak. Arka amacıyla lastik örerek başlıyoruz. 2 ters 2 düz.
174 ilmek arka amacıyla başladık fakat keserek ilerlenecek. 14 sıra örülüyor lastik. Bütün ilmekler düz örülecek. 15.sırada. ve düz örerken ters ilmekleri ikisini bir alarak yani kesme prosedürü yaparak örüyoruz. Çünkü 174 ilmek çok çok ve haraşo örüleceği amacıyla çok çok istikbal bu ilmek adedi bu amaçla keserek ilerliyoruz sıra sonuna kadar.
Anlatımlı detaylı çok güzel şekilde nasıl örülür panç hırka alttaki videoda bulacaksınız. Modelin yapılışı örülürken lüzumlu rakamlar hepsi anlatımda mevcut. Kolay gelsin yapacak olanlara. Çok şık bir hırka modeli .

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.