Örümcek Adam Çocuk Eldiveni Yapımı

21.01.2020
1.522
Örümcek Adam Çocuk Eldiveni Yapımı

Örümcek Adam Çocuk Eldiveni Yapımı
Hayalindeki çizgi kahramanları örgüye taşıyıp çocuklarınızı mutlu edebileceğiniz örgü projelerinden bir yenisini daha paylaşıyoruz. Bu konumuzda örümcek adam figürlü 4-5-6-7 yaş çocukların giyebileceği bir örgü eldiven yapımını aktaracağız.
Örümcek adamlı eldiven, Nako Minnoş Lüks örgü ipi ile 2 numara tığla çalışılmıştır. Eldiveni daha büyük ya da daha ufak yaştaki çocuklar amacıyla örmek istiyorsanız parmaklardaki tırabzan miktarını artırıp eksiltmelisiniz.
Çocuk eldiveni tek parmaklı eldiven şeklinde düşünülmüştür. Onun amacıyla ilk etapta tek parmağının yapımı ile işe başlanmıştır. Parmağın yapımına bir sihirli halka ile başlanmış ve içi çift tırabzanla doldurulmuştur. Sonraki sıralarda da çift tırabzanlarla ilerlenerek tek parmak tamamlanmıştır.
Sonra örümcek adamlı eldivenin uç kısmından tekrar sihirli halka ile başlanarak 11 sıra tek tırabzanlı bir şekilde örülmüştür. Bu aşamada eskiden örülüp tamamlanan tek parmak eldivene eklenerek iki sıra daha tek tırabzan gidilmiştir.
Son olarak örgü çocuk eldivenin lastiği, tığ işi lastik olarak çalışılmıştır. Bir ön diş, bir arka diş tırabzan çalışılarak toplam 11 sıra lastik örülmüştür.
Eldiven tamamlandıktan sonra gözleri krem renginde iple tekrar tırabzanlarla örülmüş ve eldivenin üstüne dikilmiştir. Siyah iple de nakış işler gibi süslemesi yapılarak örümcek adam figürlü eldiven yapımı bitirilmiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.