Örgü Maske Yapımı

12.09.2020
856
Örgü Maske Yapımı

Örgü Maske Yapımı
Evde maske yapımı konusu ile alakalı çok çok görsel ve videolu anlatım var. Örgü maske yapımı ile alakalı de detaylı bilgi bulmak ve yapılmış bir örnek olarak sayılarına ulaşmak bu yazımızda mümkün. Derya Baykal örgü modellerini esasen çok seviyoruz. Açıklayıcı detaylı oluyor ve Derya Baykal örgüleri en ince detayına kadar yapımı ile alakalı bilgilendiren mantığına yatana kadar soran inceleyen bir insan.
Kendi tasarımı ya da diğer bir örgü severin örgü modeli tasarımı ile alakalı bilgi verirken katiyen sır saklayıcı değil. Bazı örgü modellerini okusam da çözemiyordum acemiyken bilhassa yeni başlayanlar çok iyi anlar beni. Birşeyler anlatıyor ama bilene anlatıyor. Sanki yanısıra örüyor görüyoruz. Anlatımlı örgü modellerini gerçekleştirme da zor.
Derya Baykal örgü modelleri ile yeni örgü modelleri örmeye başlamıştır bir çok insan. Onun detaylı anlatımı ve görsel olarak yapım aşamalarında bizi doyuran verileri ile insanın kendisine güveni geliyor. Ben de yaparım diyorsunuz. Başlayınca da oluyor..
Herkes kendi yorumunu katıyor , kendi zevkine göre ipinin renklerini seçiyor ve süslemesini de kendi zevkine göre yapıyor. Aynı örgü modelini kimi vakit çok şık bir gecede kullanabilmeniz mümkün , kimi vakit da günlük dışarıdaki işlerinizi hallederken kullanabilmeniz mümkün. İp seçimi ve süsleme bu hususta çok önemli.
Gelelim örgü modellerinden maske yapımına . Evde kendi maskesini gerçekleştirme isteyenlere, örgü maske nasıl yapılır , anlatımlı olarak sunuyoruz.
Maske örgü amacıyla; 65 zincir çekiniz. Maskenin yanları 10’ar adet sık iğne olacak şekilde örünüz. Altta kalan ilk sırayı sık iğne geçmelisiniz. 2. sıra 10 adet zincir sık iğne, 45 zincir 2’li tırabzan ve tekrar son sırayı 10 zincir yapınız. Kenara geçtiğinizde 10’ar sık iğne örünüz. Bu şekilde 15 sıra örgüyü bitiriniz. Kulağa geçirilen kısma 40 zincir olacak. İçerisine gazlı bez koymak amacıyla yerde olan maskeleri dilediğiniz renk örebilirsiniz.
Çene zinciri amacıyla çene üstüne tutarak da kaç cm amacıyla kaç adet zincir olacağını hesaplayabilirsiniz. Bebek ya da çocuklar amacıyla 44 ya da 45 zincir çekebilirsiniz.


YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.