Örgü Hasır Plaj Çantası Yapımı

08.09.2022
530
Örgü Hasır Plaj Çantası Yapımı

Örgü Hasır Plaj Çantası Yapımı
Yapmak dilediğiniz çantanın büyüklüğüne göre kullanacağınız ip miktarı da farklılık gösterecektir. Video ortamında oluşturulan çantanın büyüklüğünü öğrenip kendiniz amacıyla uygun büyüklükte bir çanta yapabilirsiniz. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış.
Plaj çantası yapımı amacıyla 5 adet örgü parça yapılmış. Çantanın yan kısımları amacıyla iki adet fileli kafesli dikdörtgen parça yapılmış. Video ortamında bu parçaların büyüklüklerinden video ortamında bahsedilmiş. Çantanın taban alanı ve yan kısımları amacıyla ise ince uzun bir parça örülmüş. Birde çantanın kulpları hazırlanmış. Bunlarda tekrar örülerek yapılıyor.
Örgü hasır plaj çantası yapımı çok ama çok basit. Tığ işi ile daha evvelce örgü örmeyenler dahi rahatlıkla bu çanta modelini yapabilir. Burada yalnızca zincir çekip tırabzanlar yapılıyor. Küçük kafesler yapılmış. Kolaylıkla herkes bu modeli yapabilir.
Çantanın her bir yapım adımı video ortamında açıklanmış. Zorlanmadan kısa sürede bu çanta modelini yapıp önümüzdeki yaz günlerinde plajda kullanabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.