Örgü Bebek Elbise Yapılışı

26.12.2017
3.784
Örgü Bebek Elbise Yapılışı

Örgü Bebek Elbise Yapılışı
Bugün başlasanız Yarın bitecek hem de aynı gün amacıyla de Bebek ya da Kız Çocuk El Örgüsü Robası Tığ işi Altı Kumaş Robalı Kumaşlı Bayramlık Elbise yapılışı.

Elbise amacıyla lüzumlu kumaş 1,5 metrelik bir kumaş.Model amacıyla Poplin kumaş kullanılmış ama isteyenler Kumaş deseni olarak Desenli ya da Çiçekli Kumaşlardan yapabilirler.

Hatta bu tür hallerde bundan sonra üst yönü ufak gelen Eski elbisenin üstünü kesip alt Kumaş yönünı bile kullanabilirsiniz.

Burada Video da Kumaşın dikilişi-Kumaşlı Robalı Elbisenin Robasının yapılışına kadar detayları görüp benzerini sizde Bayrama yetiştirerek Kızınıza güzel bir Bayram Sürprizi de yapabilirsiniz.

Modeli izah eden hanım Sipariş üstüne ördüğünden Fiyonklu Patik ve Saç bandı ile grup örmüş.Anca Patik ve Saç bandının yapılışları yayınlanmamış.

Geçen Yıl hazırladığım Üstü Örgü Dantel Altı Tülle oluşturulan Tütü Elbise Tarifleri ve Kumaşlı Robalı Bebek Elbiselerine buradan erişerek daha çok modeli görebilirsiniz.

Bambu Kartopu ip ve renk numarası K 246 olan Elbise amacıyla 2,5 numara Tığ kullanılıyor. Roba amacıyla 130 zincir çekilir 3 zincir geriden 2 li trabzan yapılarak örgüye başlanır.

Böyle 20 adet 2 li trabzan yapılır sonra 2 zincir kol amacıyla 2 li trabzan ayrılır. Kol amacıyla 25 adet 2 li trabzanla devam edin sonra 2 zincir arka gövde amacıyla 37 adet 2 li trabzan örün.

Tekrar 2 zincir kol amacıyla tekrar 25 adet 2 li trabzan yapılır 2 zincir n gövde amacıyla 20 adet 2 li trabzan ayrılır. Yani kısaca 130 zincir çekin 2. sıraya geçin 22 2i trabzan 2 zincir 25 trabzan 2 zincir ön amacıyla 27 trabzan 2 incir arka gövde amacıyla 22 trabzan 2 zincir bu kadar kolay gelsin,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.