Mevsimlik Bayan Yelek Yapımı

09.01.2021
3.428
Mevsimlik Bayan Yelek Yapımı

Mevsimlik Bayan Yelek Yapımı
Bayanlar amacıyla uygulanabilecek yelek modellerini sık sık sizlerle paylaşıyorum. Bugünde tekrar tığ işinden yapılmış yapımı çok kolay olan mevsimlik bayan yelek modeli yapımını sizlere göstereceğim. Bu yelek modelinin ayrıntılı yapım adımını ise alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Yelek modelleri amacıyla sizlere hem şiş örgüsünden hem de tığ işinden yapılmış olan değişik tasarımları gösteriyorum. Bugün size tığ işinden yapılmış olan bir yelek modeli göstereceğim. Sizlere daha çok çeyizlik ağır modeller gösteriyorum. Bugün göstereceğim yelek modeli günlük kullanıma ideal olan daha spor bir tasarım. Yapımı da gerektiğince kolay bulunduğu amacıyla tığ işine yeni başlayanlar dahi bu yelek modelini videodaki anlatımı takip ederek yapabilir.
Tığ işi bayan yelek modeli yapımı amacıyla burada Alize Diva markasından 168 numaralı gri tonunda bir ip kullanılmış. İpe ideal olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Burada yelek modeli yapımında tığ işinde en çok tanınan gofret modeli yapılmış.
Yelek modelinde yaka ayrımı ya da kol kesimleri yapılmıyor. Bu yelek modeli tek parça durumunda işlenip kıyı kısımlarından dikilerek yaka ve kol kısımları yapılan bir model. Yelek yapımı amacıyla zincir çekilmiş ve gofret modeli yapılarak devam edilmiş. Uzun T şeklinde bir parça gerçekleştirdikten sonra ise kıyı kısımlarından dikilerek yelek modeli yapımı tamamlanmış.
Mevsimlik bayan yelek modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.