Mandalina Dilimi Örgü Modeli Yapımı

29.05.2020
242
Mandalina Dilimi Örgü Modeli Yapımı

Mandalina Dilimi Örgü Modeli Yapımı
Merhaba hanımlar. Çok şık örgü modeli olan mandalina dilimi örgü modeli yapılışını anlatacağız sizlere. Bebek yeleklerinde kullanabileceğiniz mandalina modeli robadan başladığınız bir bebek yeleğinde robayı kolları bitirdikten sonra modelli kısımda mandalina dilimi örgü modelini yapabilirsiniz. Son vakitlerde sıkça gördüğüm bir model.. Çok yakışıyor bebek örgülerine fakat siz kendinize boyunluk ya da şal ya da mandalina dilimi atkı yapabilirsiniz. Aşağıda rengarenk mandalina dilimi modellerinin nasıl göründüklerine dair resimlerini koyduk.
Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça husus bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile alakalı el işleri, örgü modelleri detaylı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler amacıyla sıksık araştırıyoruz.
Mandalina Dilimi Örgü Modeli Nasıl Yapılır
Şişe 20 ilmek atarak başlayalım. 1 sıra süresince ters örgü örelim.
1.tur : İlk ilmeği boş olarak başka şişe alalım. 2 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayıp 6 ilmek ters olarak örelim. 1 kez ip dolayıp 2 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayıp 6 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar.
2.tur : İlk ilmeği örmeden başka şişe alalım. 2 ilmeği beraber ters olarak örelim. 1 ilmek düz örelim. 1 kez ip dolayalım. 8 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayalım. 2 ilmeği beraber ters olarak örelim. 1 kez ip dolayıp 8 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar.
3.tur : İlk ilmeği örmeden başka şişe alalım. 2 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayalım. 10 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayalım. 2 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayıp. 10 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar.
4.tur : İlk ilmeği örmeden başka şişe alalım. Düzler düz olarak tersler ters olarak örülecek.
5.tur : İlk ilmeği örmeden başka şişe alalım. İki ilmeği düz olarak örelim. 3. ilmeğin içersinde iken şişe 3 kez ip dolayıp düz olarak örelim. İlk ajura gelene kadar aynı prosedürü yapalım. İlmek içersinde iken 3 kez ip dolayıp örelim. Aradaki iki ilmeğe gelince göründüğü gibi örelim.
6.tur : İlk ilmeği örmeden başka şişe alalım. 2 ilmeği ters olarak örelim. Bir önceki turda doladığımız iki ilmeği sağ şişe alalım. Sonda yine sol şişe alıp beraber ters olarak öreli
m. 5 kez aynı prosedürü yine edelim. Aradaki ilmeği ters olarak örüp az önceki prosedürü yine edelim.
Tur yineı yaparak mandalina dilimlerimizi yapabiliriz. Kolay gelsin .

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.