Makromeden Yaprak Yapımı

01.01.2021
1.641
Makromeden Yaprak Yapımı

Makromeden Yaprak Yapımı
Makrome ip ile oluşturulan süslemeler son senelerde gerektiğince moda oldu. Ev dekorasyonunda bu süslemeler gerektiğince çok kullanılıyor. Bende bugün makrome ipten yaprak yapımı ile alakalı ayrıntılı bir videolu anlatımı sizlere göstermek istiyorum. Yapım adımını öğrenmek amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.
Dekorasyon ürünleri ortamında benimde en sevdiğim el işlerinden birisi makrome ip ile oluşturulan süslemeler. Evinizin her bölümünde bu süslemelerden yapıp kullanabilirsiniz. Makrome ipten yapılmış olan küçüklü büyüklü değişik süslemeler var. Birçok yerde bu süsler hazır olarak satılıyor ama siz kendi süslemenizi kendiniz gerçekleştirme dilerseniz internette yer alan videolu anlatımları takip edebilirsiniz. Bende bugün size makrome ip ile en çok oluşturulan modellerden birisi olan yaprağın yapımını göstermek istiyorum.
Makrome ipten yaprak yapımı amacıyla makrome ipleri tuhafiyelerden temin edebilirsiniz. Bu iplerden en çok krem rengi kullanılsa da bu iplerin değişik renkleri var. Dekorasyonunuza ideal renkleri seçerek yaprağı yapabilirsiniz.
Yaprak yapımı amacıyla ilk olarak iplerin hazırlanması gerek. 40 cm uzunluğunda bir ip ve 12 adet 20 cm uzunluğunda ipler kesiliyor. Daha sonra düğüm yöntemi ile bu ipler birbirine bağlanıp orta kısımda bir model oluşturuluyor. İpin kalan kısımları işe katlarına ayrılarak saçaklar yapılıyor. Yapılan bu sakalların düzgün durması amacıyla ise ince üçlü bir tarak ile taranması yapılıyor. Daha sonra ipler kesilerek düzgün bir manzara elde ediliyor kolay gelsin,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.