Lale Bahçesi Çeyizlik Yelek Yapımı

15.05.2022
435
Lale Bahçesi Çeyizlik Yelek Yapımı

Lale Bahçesi Çeyizlik Yelek Yapımı
En çok merak edilenlerin başında anlattığım bir modelin bitmiş yelek modeli olarak görüntüsünün nasıl bulunduğu tarafında oluyor. Hanımlar bitmiş yelek modelini görerek daha rahat karar vermek istiyor. Bu yüzden bende bitmiş yelek modeli olarak görüntülerini de paylaşmaya özen gösteriyorum. Yelek modeli çok çok ip gitmeyen bir model. Yalnız soğuk kış günleri amacıyla çok ideal bir yelek modeli olmayacaktır.
38-40 gövde yelek modeli amacıyla arka parçası 164 ilmek 14 model, önleri amacıyla 96 ilmek olarak başlayabilirsiniz. Model 12 ilmek ve katları ile yapılıyor. Yelek modelinin gövdeini büyütmek ya da küçültmek amacıyla düz kısımları 5 ilmek ajurlu kısımları ile toplamda 7 ilmekle yapılıyor. Bu yelek modelinin lastik kısımları amacıyla fantezi ya da düz lastik kullanmanızı öneririm. Model biraz dinamik bulunduğu amacıyla düz lastik modelin kendini göstermesini sağlayacaktır.
Yelek modelini yapımı amacıyla 5 ilmek düz olarak örülecek. Aradaki ajurlu seksiyon ise bir ilmek artırılıp aradaki ilmekler birlikte toplandıktan sonra bir ilmek artırılarak yapılıyor. Modelin tam orta evresinde düz olan kısım bağlanıyor. Ceyda hanım yelek modelini ördüğü yerde aynı anda model anlatımını da yapıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.