Kutu Teknik Kare Lif Modeli

13.11.2020
1.285
Kutu Teknik Kare Lif Modeli

Kutu Teknik Kare Lif Modeli
Merhaba hanımlar, Burada Sizlere Tetris Kare Lif Modeli Yapımı Anlattım.
tetris kare lif modeli
YAPIMI
Tetris Kare Lif Modeli gerektiğince basit olan yapılışını her bireyin uygulayacağı model olduğunu düşünüyoruz. Genellikle yeni öğrenen arkadaşlarımız amacıyla kutu yöntemi modelimiz basit lif modelleri arasında yer almaktadır. Farklı çeyizlik lif numuneleri içersinde sayfamızda birbirinden güzel lif modellerini bulabilirsiniz. Lif numuneleri ve lif modelleri çeyizlerin vazgeçilmezi hanımlarımızın en çok tercih ettikleri el işleri arasında yer alırken sipariş alan arkadaşlarımızda gerektiğince fazladır. Bir çok lif çalışmamız sizlerin siparişlerine numune olacaktır.
İpi sabitleyelim iki zincir çekelim ipi uzatalım başına dolayalım ikinci zincire batarak bir adet beşli fıstık dolgusu yapalım bunu kapatalım. Üzerine bir zincir çekelim ipi uzatalım onun üstüne bir adet daha beşli fıstık dolgusu yapalım. Tekrardan fıstığı kapatalım üstüne zincir çekelim bir fıstık çalışması yapalım toplamda üç adet kapalı fıstık çalışması yaptık. Dördüncü fıstığı kapatmadan çalışıyoruz. Üçüncü fıstığın dibine batarak bir adet beşli fıstık dolgusu yapalım ikisini beraber kapatalım böylelikle ikisini beraber kapatalım zincir çekelim tepeye bir adet fıstık dolgusu başına dolayalım.
Kare Lif Modelleri
İlk yapmış olduğumuz zincirin amacıylae yeniden bir adet fıstık dolgusu yaparak ikisini beraber kapatalım. Birinci sıramızı yapmış olduk lifi çevirelim tepeye bir adet fıstık dolgusu kapatalım. Onun üstüne bir adet zincir yine onun üstüne bir adet fıstık dolgusu bir fıstık ileriye batalım ikisini beraber kapatalım. Fıstıkları biraz gevşek tutalım. Bir fıstık dolgusu ikisini beraber kapatalım böylelikle iki iki bir kare elde etmiş olduk. İpi koparalım iki zincir çekelim kopardığımız noktaya pembe ip bağlayalım sabitleyelim lifi çevirelim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.