Kolayca Örülen Örgü Modeli Yapımı

01.06.2020
232
Kolayca Örülen Örgü Modeli Yapımı

Kolayca Örülen Örgü Modeli Yapımı
Örgü örerken çok süre kaybetmek istemeyenler amacıyla çok acele biten basitçe örülen örgü modelini paylaşıyorum. Hem de her örgüye uyabilen bir numune bulunduğu amacıyla gerektiğince avantajlı bir numune.
Modeli amacıyla kullandığım renk örgüye aslında çok yakıştı. Nako elit baby ip ve 3,5 numara şiş kullandım. 3 ve katlarını hazırlayıp derhal örgüye başlıyoruz. Önce ilmeklerin tamamını ters olarak örüyoruz.
Sonra örgünün ön yönüne geçip tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz. Örgünün arka yönüne geçince modele başlıyoruz. İlk ilmeği alıp bir ilmek düz örün. Sonra bir ilmek artırın.
Bir ilmek düz örüp bir ilmek artırarak sıra süresince örmeye devam edin. Bu sırada tüm ilmekleri düz örerken aralarında birere ilmek artırma yapacağız. Bu artırmaları ileri sırada ilmeklerin boyunu uzatmak amacıyla kullanacağız.
Örgüyü çevirip ön tarafa geçin. İlk ilmeği alıp ileri üç ilmeği aralarındaki doladığımız ilmekleri serbest bırakarak uzatın. Üçüncü ilmeği ilk olarak düz örün. Bir ilmek dolayıp bu üç ilmeği beraber düz örün.
Sonra yine 3 ilmeğin arasındaki dolamaları bırakıp ilmekleri uzatın. Bu üç ilmeğin sonuncusunu ilk olarak örün. Sonra ipi şişe dolayıp üç ilmeği düz örerek toplayın. Bu şekilde sırayı tamamlayın.
Bundan sonra ilmeklerin hepsini ters örerek ilk başlangıca geri dönmüş oluyoruz. Sonra bir sıra düz örün. Bu aradaki boşluğu isterseniz 4 sıraya çıkartabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.