Kolay Yapraklı Bere Yapılışı

05.04.2020
381
Kolay Yapraklı Bere Yapılışı

Kolay Yapraklı Bere Yapılışı
Kış amacıyla çok güzel ve yapımı da çok basit olan bir bere modelini sizlere göstermek istiyorum. Bayanlar amacıyla ve kız çocukları amacıyla gerektiğince ideal olan bu model kış aylarında kombinlerinizi tamamlayacak şık bir parça olacak. Yaprak desenli bere modeli yapımı amacıyla alçakta sizlere ayrıntılı yapım adımını gösteren bir video sunacağım.
Kış aylarında basitlıkla kullanılabilecek bere modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Daha öncede değişik bere modellerini sizlerle paylaşmıştım. Paylaştığım bere modelleri ortamında bebeklere, çocuklara, erkeklere ve kadınlara ideal olan değişik modeller yer almakta. Hem de hem şiş örgüsü ile hem de tığ işi ile yapılmış olan bere modellerini sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.
Tığ işi bere modeli yapımı amacıyla burada kız çocuklarına ideal olan kırmızı renkte bir ip tercih edilmiş. Örneğin bu bereden hem kızınıza hem de kendinize yaparak güzel bir anne kız kombini yapabilirsiniz. Burada oluşturulan ölçüler 3-4 yaş amacıyla gerektiğince ideal. Videodaki anlatımı takip ederek daha büyük bede modelleri de yapabilirsiniz.
Berenin yapımına alt kısımdaki lastik bölümünden başlanmış. Klasik tığ işi bereler de oluşturulan lastik örgüsü yapılmış. Burada baş yapısına göre lastik uzunluğu belirlenmiş. Daha sonra üst doğrultuda modelin yapımına geçilmiş. Burada yaprakların nasıl uygulanacağı ve azaltma işlemleri ayrıntılı bir şekilde açıklanmış.
Yaprak desenli bere yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.
https://youtu.be/zwCJK-8nYIs

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.