Kolay Bebek Yeleği Nasıl Yapılır

16.05.2018
6.221
Kolay Bebek Yeleği Nasıl Yapılır

Kolay Bebek Yeleği Nasıl Yapılır
Uzun süredir anlatımı beklenilen pembe işlemeli çocuk yeleği yapılışı. Zekiye Alpay Dikici hanım merakla beklenilen yelek modelinin açıklamasını paylaşmış.
Zekiye hanımın paylaşmış bulunduğu yelek hanım çok sevilmişti. Bir çok şahıs anlatımını istemişti. Sağolsun ayrıntılı anlatımını paylaşmış. Kullandığı malzemelerden tutunda yapımına kadar bütün detaylardan bahseden Zekiye hanıma el işi hobiler olarak teşekkür ediyoruz.
Malzemeler
Alize Hapy Baby
3 3.5 numara şiş
Yapılışı
50 ilmek başlanır. 7 ön pat, 6 düz, 1 ters 4 düz, 1 ters 11 düz, 1 ters 4 düz ( burgu ) 1 ters 14 düz 3 ters esnasında 1 haroşa sırası kurulacak. Kola kadar boyu 27 haroşa diş olacak. Kolda 6 ilmek aniden kesilecek. 2 ilmekte gidip gelip kesilecek. Koldan yaka kesimine kadar 8 haroşa dişi olacak. Yakada 8 ilmek kesiliyor. 26 ilmek kalana kadar da gidip gelip kesiliyor. Toplam kol boyu 15 haroşa diş olacak.
Örgü bebek yelekleri umarım hoşunuza gidiyordur. Şişle oluşturulan bebek yelekleri daha çok tutuyor gibi geldi bana. Çünkü ne vakit şiş işi bebek yelek yapılışı paylaşsam daha çok beğenilip paylaşılıyor. Bakalım pembe işlemeli bebek yeleğini ne kadar beğeneceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.