Kız Çocuk Hırkası Yapılışı

01.02.2020
10.573
Kız Çocuk Hırkası Yapılışı

Kız Çocuk Hırkası Yapılışı
Örgü parçaların birleştirilmesi ile oluşturulan yapımı gerektiğince kolay bir bebek hırkasının nasıl yapıldığını merak ediyor musunuz? Eğer siz de kolay bebek hırkası gerçekleştirme istiyorsanız nasıl yapıldığının anlatıldığı bu videoyu kesinlikle izlemelisiniz. Sadece haroşa örgü ile yaka ve kol kesimi ile uğraşmadan rahatlıkla kısa sürede hırkanızı örebileceksiniz.
Pratik bebek hırkası yapımı amacıyla 5 numara şiş kullanılmıştır. İp olarak da bu şiş numarasına ideal kalın dokulu Alize’nin Midi modeli tercih edilmiştir. İpin kalın olması bu hırkanın daha acele bitmesine namacıyla bulunduğu amacıyla yapar iken hiç sıkılmayacak ve zevkle öreceksiniz.
Yapımında rastgele bir örgü modeli ya da değişik örgü yöntemi kullanılmadan kolay bebek hırka modeli tamamen haroşa ile örülmüştür. Arka, ön ve kollar amacıyla ayrı ayrı örgü parçaları örülmüştür. Ardından bu parçalar birleştirilerek bebek hırkası meydana çıkarılmıştır. Videoda anlatımı tespit edilen bebek hırkası 1,5 yaşındaki bir çocuk amacıyla tasarlanmıştır. Arka amacıyla örülen parçaya 45 ilmekle, ön amacıyla örülen iki ayrı parçaya ise 23’er ilmekle başlanmıştır.
İlk etapta arka amacıyla 1 ve engel olur amacıyla de 2 parça örülmüştür. Omuz kısımlarından ön ve arka örgü parçaları dikilerek birleştirilmiştir. Kollar amacıyla her iki yandan omuzların birleşim noktasından aşağı ve yukarıya 18’er ilmek ayrılmıştır. Bu ayrılan ilmeklerden ilmekler çıkartıp belli bir uzunlukta haroşa örülerek kollar örülmüştür. Parçaları katladıktan sonra kolların altı ve gövdenin yanları da dikilerek yapımı kolay bebek hırkası modeli tamamlanmıştır.

 

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

7 − three =

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.