Kesişen Yollar Örgü Modeli Yapılışı

03.07.2019
1.373
Kesişen Yollar Örgü Modeli Yapılışı

Kesişen Yollar Örgü Modeli Yapılışı
Yapacağınız mevsimlik şal ve bluzlarda kullanabileceğiniz kesişen yollar örgü modeli. Motiflerin nasıl çıkarıldığını burada gösteriliyor.
Eski vakitlerdan, beri yaygın el sanatları bağımlılıkları yardımıyla bugünümüzde çoğu el sanatının meydana çıkmasına yardımcı olmuştur. El sanatları ortamında, en çok tercih edilen el emekleri ortamında örgü modelleri meydana çıkıyor. Birçok değişik renk ve model ile istenilen kalınlıktaki iplerin bir araya gelerek meydana koyulması efsanevi güzelliklerin meydana çıkmasına yardımcı olur. Bütün bu proses en, başından itibaren bakıldığı takdirde çoğu kültür ve izleri de yanında görebiliriz. Isınmak hedefi ile baştan örgü modelleri üretilirken, kadınların en çok tercih ettikleri hem süslenmek ısınabilmek hedefiyle şal modeli meydana çıkmıştır.
Kesişen Yollar Örgü Modeli
Örgü sanatı, işlemiş yıllardan beri var olan el emekleri sanatları bulunduğu amacıyla vakitle birlikte üzerinden işlemişin taşınan izle ile birlikte görmek mümkündür. Dönemin getirmiş bulunduğu motifler, desenler ile daha da şekillenerek çoğu güzellikteki motiflerini meydana çıkmasına yardımcı olur. Örgü motifleri ile birlikte günlük yaşam ortamında, çoğu modellerin oluşturmasına ve yeni ürünlerin meydana çıkmasına çok etkilidir. Örgüler yardımıyla, kızlar evlenirken çeyizleri ortamında koyulan el örgüleri arasında yelekler, patikler, lifler, bebek örgüleri gibi çoğu ürünlerin meydana çıkmasına yardımcı olur. Bu el emekleri, aynı vakitte şahıs istediği şekilde satabilir. Ek kazanç elde etme imkânını da sağlamış olur. Bu sayede örgüler, aynı vakitte bireylerin var olan psikolojik problemlerin çözümünde de iyi gelen aktivitelerden arasında da diyebiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.