Kelebek Bebek Yeleği Yapılışı

06.09.2019
1.966
Kelebek Bebek Yeleği Yapılışı

Kelebek Bebek Yeleği Yapılışı
Havalar serinken de sıcakken de bebekler hep terler. Onların üşümemesi amacıyla kullanabileceğimiz en iyi giysiler bebek yelekleridir. Her yaştan bebeğin büyüyüp çok büyükte imkan kadar giyebileceğini bebek yelek modellerinin en iyileri örgü olanlarıdır. Doğal iple kendi ördüğünüz örgü bebek yelekleri, başka sentetik kumaş giysilere göre çok daha sıcak tutar. Terletmez ve bebeğin bedeninin hava almasını engellemez. Bu sebeple biz de bugün sizlere, her yaştan kız ve erkek çocuklarınız amacıyla yapabileceğiniz bebek örgü yelek modelleri ile yapılışlarını hazırladık. Büyük bebekler amacıyla ilmek miktarını artırarak bu örgü yelekleri yapabilirsiniz.
Kelebekl örgü modeli basit bebek yelek modelleri yapılışında en çok tercih edilen örgü modellerinden biridir. Yapımı basit olan bu örgü motifi, yumUşak yapısı sebebiyle de bebek yeleği örmede tercih edilir. Erkek bebek yelek modellerinde de kız bebek yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Kız bebek yeleklerinde daha çok kırmızı, pembe gibi renkleri seçerken erkek bebek yelekleri amacıyla yeşil, mavi, açık mavi ile sarı renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Bebek yeleklerini örerken tüylü yün iplikleri tercih etmemeye çalışın. Serin havalarda bile bebeklerin terlemesine sebep olan bu ipler aynı vakitte kaşıntı da yapar.
Aşağıdaki videoda en basit bebek örgü yelek modeli yapılışını görebilirsiniz. Örgü amacıyla sarfedilen malzemeleri, kaç sıra olduğunu, ilmek miktarını, nerede kesildiğiniz videoda görebilirsiniz. Örgü bebek yelekleri de tıpkı başka yelekler gibi iki sıra haroşo ya da lastik yani iki ters iki düz ile başlar. Bu yelekte de evvelce iki sıra haroşo yapıyoruz. Ardından motifleri oluşturmaya başlıyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.