Karda Açan Çiçekler Örgü Modeli Yapımı

31.05.2020
160
Karda Açan Çiçekler Örgü Modeli Yapımı

Karda Açan Çiçekler Örgü Modeli Yapımı
Sade manzarası ile bayan ve erkek örgülerine kolaylıkla uyan karda açan çiçekler örgü modelini yaptığımı anlatacağım. Benim anlattığım şekliyle erkek örgülerine daha ideal olacaktır.
Sade model sevenler bu durumuyla bayan örgülerinde de kullanabilirler. Ama isterseniz ara modeli kullanarak yelek amacıyla daha şık duruma getirebilirsiniz. Biraz kalın bir iple çalıştım ama ince iplerle de çok güzel olacaktır.
Model 6 ilmekle gerçekleşiyor arlarına 3 ilmek ters koydum. Önce modeli arka taraftan kurmaya başladım. 3 ilmek düz 6 ilmek ters şeklinde sırayı örün. Ön tarafa geçince 3 ilmek ters örün.
Ön tarafa geçince ilmekleri aynen oldukları gibi örün. Örgünün arka yönüne geçince modelin bulunduğu 6 ilmeğin ilk ilmeğini ters örün. Bir ilmek artırın. Sonraki 4 ilmeği örmeden başka şişe aktarın
Sonra ipi ilmeklerin önünden arka tarafa doğru geçirin. 4 ilmeğin çevresinde ipi 2 defa dolandırıp bir ilmek artırın ve ileri ilmeği ters örün. Örgünün ön yönüne geçince ters ilmekleri aynen örün.
Modelin bulunduğu yere gelince ilk ilmeği alıp dolanan ilmeği serbest bırakın. Başlangıçta tespit edilen ilmeği ortadaki iki ilmeğin arka kısmına geçirin.
3 ilmeği düz örün. Modelin başka %50 sinde ortadaki iki ilmeği sondaki ilmeğin arka kısmına geçirip düz örün. Bu modelde iki kenarda tespit edilen ilmekleri örgünün amacıylae alıyoruz. Bundan sonra aynı işlemleri yaparak devam edin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.