Kapşonlu Çocuk Kazağı Yapımı

24.07.2021
1.202
Kapşonlu Çocuk Kazağı Yapımı

Kapşonlu Çocuk Kazağı Yapımı
Sevgili örgü sever arkadaşlarım sizden yoğun heves üstüne ördüğüm bir modeli paylaşıyorum bugün sizlere nasıl beğendinizmi?? harika bir çalışma oldu basitda göründüğü gibi değil çok seveceksiniz çok Farklı ve Tarz Bir Çalışma isteyenlere Kapşonlu Çocuk Kazağı ben çok severek ördüm bu modeli tasarlayıp ören bizlere yayınlayan dostumuza sayısız teşekkür ederim aslında güzel bir model yapmış dediğim gibi sizlerden gelen yoğun heves üstüne çalıştım elimden geldiğince sizlerin heveslerine dönüş yapmaya çalışıyorum hepsine dönemesem de örecek arkadaşlarımıza basit gelsin diyorum sevgiler bol örgülü günler..
Farklı ve Tarz Bir Çalışma isteyenlere Kapşonlu Çocuk Kazağı
KULLANILAN MALZEME :
3.5 Numara şiş
Bebek yünü
Renk tonunu dilediğiniz gibi ayarlaya bilirisiniz.
Kazağımız 60 ilmek başlayalım ve lastik bölümünü 1 ters 1 düz 14 sıra ya da dilediğiniz boyda örün ve şişinize renkli ip ile 60 ilmek atalım lastik bölümünü örüp 60 ilmek tekrar atalım şişimize ve haroşa örgü ile örmeye başlayalım ve tam lastik köşelerinde örgünün düzünde yalnızca 3 ilmek keserek köşeleri oluşturalım bu prosedür ortadaki ilmeklerde 18 ilmek kalana kadar devam edecek.
Ön bantı amacıyla evvelce ilik yönünü örelim ve sonra arkadan ilmek çıkartarak başka patı örelim patı örerken şişteki yan ilmeklerden 1 er keserek yalnızca patı örerek ilmekler tamamlanana kadar örelim ve şişte bekletelim.
ARKA: 60 İlmek başlayıp lastiği örelim ve renk geçişleri yaparak haroşa olarak arkayı önün boyu kadar örelim ve omuzda 20 omuz 20 yaka 20 omuz şeklinde bölelim omuz ları ön ile birleştirelim ve öndeki arkadaki ilmekleri birleştirip kapşonu örelim
KOL: 40 İlmek başlayalım 54 ilmek imkan kadar 4 diş sırada bir artırarak örelim 38 diş ya da ölçün çocuğunuzun kazağına
24 santim eni
Boyu: 20 santim,

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.