Kalp Çiçekli Uzun Lif Yapımı

13.07.2021
953
Kalp Çiçekli Uzun Lif Yapımı

Kalp Çiçekli Uzun Lif Yapımı
Yeni ve değişik lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün göstermek istediğim lif modeli uzun bir şekilde yapılmış. Esasında bu lif modeli tek parça durumunda de yapılabilir. Bir adet uzun lif bir adet de tek parça bir lif yapılarak güzel bir grup yapılabilir.
Kalp çiçekli lif yapımı bir kaç adımda gerçekleşiyor. Öncelik ile lif yapımı amacıyla beyaz lif ipi ile ortadaki kalp dilimleri şeklinde olan taban alanının yapılması gerekir. Bundan sonra ise kırmızı lif ipi ile beyaz tabanın ortasına konulacak olan model yapılmış.
Bunlardan sonra ise ilk olarak üç adet oluşturulan beyaz taban gri lif ipi ile hem kıyı kısımları yapılmış hem de lif tabanları birbirine eklenmiş. Buradan sonra ise oluşturulan kırmızı model her bir çiçeğin ortasına eklenmiş. En sonucunda ise tekrar bu ufak kırmızı modellerin ortasına tekrar beyaz lif ipi ile tomurcuklar şeklinde bir model yapılıp eklenmiş. Lifin tutacak alanı da yapılınca lif kullanıma hazır duruma gelmiş.
Kalp çiçekli lif modeli burada anlatılınca size biraz zor gibi gelebilir. Bu lif modeli adım adım gelişen bir model. Buna ilgi etmek gerekir.
Kalp çiçekli uzun lif yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.