Jile Bebek Elbisesi Modeli Yapımı

21.02.2021
2.077
Jile Bebek Elbisesi Modeli Yapımı

Jile Bebek Elbisesi Modeli Yapımı
Kız çocuklarına yapabileceğiniz yapımı gerektiğince basite ama çok şık bir elbise modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Jile bebek elbisesi modeli yapımı amacıyla alçakta verdiğim ayrıntılı yapım adımı sahibi olan videoyu takip edebilirsiniz.
Kız çocukları amacıyla yapılmış elbise modellerini sizlere sık sık göstermeye çalışıyorum. Ben örgü işinden yapılmış olan elbiseleri sevdiğim amacıyla sizlere de bunları göstermeye çalışıyorum. Şiş örgüsünden yapılmış olan bir elbise modelini bugün sizlere göstereceğim. Elbisenin yapımı çok kolay. Örgü işine yeni başlayanlar dahi bu elbiseyi rahatlıkla yapabilir.
Kız çocuk örgü elbise modeli yapımı amacıyla burada ören bayan markalı ipten madam coton serisi seçilmiş çok güzel açık mavi renkte bir ip kullanılmış. Şiş olarak 3.5 numara şiş kullanılmış. Ellerinizin sıklığına göre siz şiş numaranızı ayarlayabilirsiniz.
Elbise modeli iki parça durumunda yapılmış. Etek ucundan başlanarak oluşturulan bu elbise düz bir örgü modeli ile yapılmış. Elbise 2 4 yaşa ideal ölçülerde yapılmış. Önce elbisenin arka tarafının etek ucundan başlanmış. 120 ilmek alınmış ve düz bir örgü yapılmış. Burada video ortamında arka parçanın nasıl başlanacağı açıklanmış. Videodaki anlatımda ön kısmın yapımı anlatılmış ve burayı takip ederseniz tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.
Videoya başlamadan evvelce her bir ayrıntı ayrıntılı bir şekilde açıklanmış. Ön kısım iki parça durumunda yapılmış. Kol kısımlarının ve yaka kısımlarının yapım aşamaları da açıklanmış.
Jile bebek elbisesi modeli yapımı amacıyla alttaki videolu

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.