İşle Yapılan Bebek Yeleği Yapılışı

08.07.2021
953
İşle Yapılan Bebek Yeleği Yapılışı

İşle Yapılan Bebek Yeleği Yapılışı
Herkese merhaba, yumuşacık bir bebek yeleği videosu sizlerle. Ben videoda mavi ip kullandığım amacıyla erkek bebek yeleği diye tabir etsem de her renkten uygulanabilir bir model. Zıbın gibi saran yapısıyla bebeğinizi sıcacık tutacak.
Şişle oluşturulan bebek yeleğinin modeli haroşa ile oluşturuldu. Haroşa her iki yönü da aynı görünen bir örgü bulunduğu amacıyla yeleğin sağ ve sol engel olurini ayarlamak çok basit oluyor. Sağını yaptığınızı düşünürken hatalı yerden kesim yaparsanız başka modellerde karmaşa oluşurken haroşada bu tür bir problem yaşamazsınız.
Haroşa ile süratli şekilde örebilirsiniz zira kafanız karışmaz. Kafanızı çok vermeniz gerekmez, kalabalık ortamlarda da örebilirsiniz. Haroşayı bu kadar övdükten sonra gelelim asıl yelek konumuza.
Şişle Bebek Yeleği Nasıl Örülür?
İki şişle oluşturulan model amacıyla ilk olarak haroşanın nasıl örüleceğini bilmek lazım olur ki çok basittir. İki parça ön ve bir parça arka örüldü.
Yenidoğan Bebek İçin Yelek Kaç İlmekle Başlanır?
Arka parça 60 ilmek ve engel olur 54’er ilmekle yapıldı. Bu rakamlar bebeğin kilosuna bağlı olarak 6-9 aya kadar olabilecek ölçülerde. Yukarıdan aşağıya 30 cm yeterli oluyor.
Şiş olarak 5 numara kullandım, yumuşacık oldu fakat 4 ile de olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.