İnci Motifli Etol Şal Modeli

08.01.2021
1.933
İnci Motifli Etol Şal Modeli

İnci Motifli Etol Şal Modeli
Çeyiz hazırlıkları yapanlar amacıyla bugün gerektiğince gösterişli ve şık bir etol şal modeli yapımı göstermek istiyorum. İnci motifli etol şal modeli tığ işi ile oluşturulan gerektiğince kolay bir model. Bu şalın ayrıntılı yapım adımını ise alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Şal modelleri amacıyla sizlere tığ işi ile ya da şiş örgüsü ile yapılmış olan değişik misaller göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işinden yapılmış çeyizler içerisine eklenebilecek bir dizayn göstereceğim. Bu şal modelini tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek yapabilir.
İncili etol şal modeli motifler durumunda yapılıp birleştirilmiş bir örgü işi. Şal modeli yapımı amacıyla Angora simli şal ipi kullanılmış. İnci olarak da patik incisinden bir büyük inci kullanılmış. Tığ olarak ise ellerinizin yatkın bulunduğu tığı kullanabilirsiniz.
Şal modeli yapımı amacıyla ilk olarak inciler ip üstüne geçirilmiş. Özellikle şal modellerinde inciler daha sonradan dikilir ama burada öyle değil. İnciler ipe geçirildikten sonra bu inci üstüne model kurulumu yapılıyor.
Motifinin yapımında kolay tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederlerse problem yaşamadan bu motifi yapabilir. Motif hazırlandıktan sonra birleştirme işleminin nasıl uygulanacağı da açıklanmış. Burada şal modeli etol şal olarak yapılmış ama istenirse üçgen şal olarak da uygulanabilecek bir örgü işi.
İnci motifli etol şal modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.